DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK C

28.08.2022


 

 1. Od czwartku (1 września) powracamy do zwykłego porządku liturgii i pracy kancelarii parafialnej. Msze święte w tygodniu będą sprawowane o godzinie: 7:00, 7:30, 8:00 oraz 17:30 i 18:00. W niedzielę porządek mszy świętych bez zmian: 7:30, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00 i 20:00. Kancelaria czynna od wtorku do czwartku w godzinach: 9:30-11:00 oraz 16:00-17:30.
   
 2. W dzisiejszą niedzielę swoją posługę w naszej parafii rozpoczyna nowy wikariusz, ksiądz Wojciech Kasprzyk. Serdecznie witamy go w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy ognia i mocy - nieustannego prowadzenia przez Ducha Świętego. Jednocześnie z wielkim żalem żegnamy księdza Artura Felszera, który decyzją księdza Kardynała otrzymał zadanie tworzenia nowego ośrodka duszpasterskiego w Lesznowoli. Księdzu Arturowi naszą wdzięczność będziemy mogli okazać podczas mszy świętej, którą odprawi 11 września o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy.
   
 3. W czwartek (1 września) przypada 83. rocznica wybuchu II wojny światowej. W tym dniu będziemy modlić się za poległych w obronie naszej Ojczyzny.
   
 4. W najbliższą niedzielę (4 września) na mszy świętej o godzinie 11:00 będziemy dziękować Bogu za minione wakacje i wypraszać Jego błogosławieństwa na nowy rok szkolny. Zapraszamy wszystkich nauczycieli, pracowników oświaty, dzieci i młodzież do uczestnictwa w tej Eucharystii. Podczas mszy świętej dokonamy błogosławieństwa plecaków oraz przyborów szkolnych (prosimy dzieci o ich przyniesienie). A po mszy będzie mała niespodzianka.
   
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. Sakrament pokuty sprawujemy podczas każdej mszy świętej.
   
 6. Troską duszpasterską otaczamy osoby chore i starsze mieszkające na terenie naszej parafii. Ksiądz odwiedza te osoby w pierwszy piątek miesiąca. Wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z posługi kapłana w pierwsze piątki miesiąca prosimy o kontakt z księdzem Wojciechem Pokrzywnickim. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii po mszach świętych lub w godzinach pracy kancelarii parafialnej.
   
 7. Wszystkich ojców pragnących lepiej zrozumieć swoją dorastającą córkę i pogłębić z nią więź zapraszamy na warsztaty pod nazwą „Randka z córką”, które odbędą się w naszej parafii w niedzielę 18 września. Rozpoczęcie mszą świętą o godzinie 12:30. W programie dwa mini wykłady z pomysłami na pogłębianie relacji (oddzielnie dla córek, oddzielnie dla ojców), intrygujące tematy do rozmów w parach, quizy, które pomogą w zabawny sposób lepiej poznać siebie nawzajem. Warsztaty zakończy uroczysta kolacja z niespodziankami. Zapraszamy ojców z jedną córką w wieku od 10 do 16 lat. Spotkanie poprowadzą: Dawid Gacek - lider wspólnoty męskiej Droga Odważnych wraz ze swoją najstarszą córką Zuzanną, aktualnie studentką medycyny. Szczegółowe informacje i zapisy na naszej stronie internetowej.


   
 8. Różaniec w intencji pokoju na Ukrainie odmawiamy każdego dnia w naszym kościele o godzinie 17:30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
   
 9. Zapraszamy do wspólnego śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w każdą sobotę o godzinie 6:30.
   
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne są nowe numery tygodników katolickich: „Idziemy”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”.
   
 11. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za każdy dar serca.
   
 12. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16