DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK C

30.01.2022


 

 1. Dziś o godzinie 17:30 nabożeństwo w intencji życia konsekrowanego.
   
 2. W środę 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego zwane tradycyjnie w Polsce świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu poświęcamy świece – gromnice, które zapalamy w naszych domach podczas wspólnej modlitwy oraz w godzinie śmierci kogoś bliskiego. Msze święte o godzinie 7:00, 8:00 i 9:00 rano oraz wieczorem o 17:00 z udziałem dzieci i 18:00. Poświęcenie gromnic na początku każdej mszy świętej. Jest to równocześnie Dzień Życia Konsekrowanego. Dlatego ofiary składane na tacę w dniu tego święta przeznaczone zostaną na utrzymanie zakonów klauzurowych.
   
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek msze święte rano o godzinie 7:00, 7:30 i 8:00 oraz wieczorem o 17:00 z udziałem dzieci i 18:00. Spowiedź święta od godziny 7:00 rano i od 16:45 wieczorem.
   
 4. Za dwa tygodnie w poniedziałek 14 lutego rozpoczyna się cykl spotkań w ramach kursu przedmałżeńskiego. Spotkania dla narzeczonych odbywać się będą w poniedziałki o godzinie 19:00. Wejście przez kaplicę adoracji Najświętszego Sakramentu.
   
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie kolędowe. Dziękujemy za obecność, modlitwę oraz złożone ofiary na utrzymanie naszego kościoła i domu parafialnego i bieżące remonty. Ofiary na ten cel można składać w kopercie na tacę, zostawić u siostry w kancelarii lub zakrystii albo wpłacić przelewem na rachunek parafii podany na stronie internetowej w zakładce kontakt.
   
 6. W Kościele powszechnym rozpoczął się synod. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. W naszej parafii kształtuje się zespół synodalny, który będzie miał na celu propagowanie i koordynowanie prac związanych z przebiegiem synodu.
  Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej. Konsultacje na poziomie parafialnym przed synodem biskupów mają na celu wzmocnienie więzi pomiędzy parafianami oraz między parafianami i księżmi i siostrami zakonnymi. Przyszłość zarówno Kościoła jako całości, jak i naszej macierzystej parafii zależy od Boga i naszego otwarcia się na współpracę z łaską Bożą. Nie chodzi więc o zmianę treści Ewangelii, ale o dotarcie do współczesnego człowieka w odkryciu wskazań Chrystusa zawartych w Ewangelii. Ma się to dokonywać nie od krytyki innych i nawoływania ich do nawrócenia, ale zaczynając od siebie, aby z każdym dniem być bliżej Boga. Zmiany, które zostaną zaproponowane, powinniśmy przemyśleć, czy są możliwe do przeprowadzenia w naszej rzeczywistości.
  Ankiety są dostępne przy wyjściu z kościoła na stoliku obok prasy do 20 lutego, można je również 
  pobrać z naszej parafialnej strony internetowej. Bardzo prosimy o liczne włączenie się w dzieło synodu.
  Osoby, które chcą odpowiedzieć na prośbę Ojca Świętego i w jakimkolwiek stopniu zaangażować się w to dzieło, zapraszamy na spotkanie synodalne.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16