DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

V NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK C

6.02.2022


 

 1. Dziś o godzinie 17:30 nabożeństwo nabożeństwo adoracyjne.
   
 2. W piątek 11 lutego przeżywać będziemy Światowy Dzień Chorego. Dzień ten wzywa nas do szczególnej troski o ludzi chorych i cierpiących. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji chorych, a także osobistych odwiedzin.
   
 3. W poniedziałek 14 lutego rozpoczyna się cykl spotkań w ramach kursu przedmałżeńskiego. Spotkania dla narzeczonych odbywać się będą w poniedziałki o godzinie 19:00. Wejście przez kaplicę adoracji Najświętszego Sakramentu.
   
 4. W Kościele powszechnym rozpoczął się synod. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. W naszej parafii kształtuje się zespół synodalny, który będzie miał na celu propagowanie i koordynowanie prac związanych z przebiegiem synodu.
  Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej. Konsultacje na poziomie parafialnym przed synodem biskupów mają na celu wzmocnienie więzi pomiędzy parafianami oraz między parafianami i księżmi i siostrami zakonnymi. Przyszłość zarówno Kościoła jako całości, jak i naszej macierzystej parafii zależy od Boga i naszego otwarcia się na współpracę z łaską Bożą. Nie chodzi więc o zmianę treści Ewangelii, ale o dotarcie do współczesnego człowieka w odkryciu wskazań Chrystusa zawartych w Ewangelii. Ma się to dokonywać nie od krytyki innych i nawoływania ich do nawrócenia, ale zaczynając od siebie, aby z każdym dniem być bliżej Boga. Zmiany, które zostaną zaproponowane, powinniśmy przemyśleć, czy są możliwe do przeprowadzenia w naszej rzeczywistości.
  Ankiety są dostępne przy wyjściu z kościoła na stoliku obok prasy do 20 lutego, można je również 
  pobrać z naszej parafialnej strony internetowej. Wypełnione ankiety należy wrzucać do skrzynki synodalnej, która znajduje się przy ołtarzu świętego Tadeusza. Bardzo prosimy o liczne włączenie się w dzieło synodu.
  Osoby, które chcą odpowiedzieć na prośbę Ojca Świętego i w jakimkolwiek stopniu zaangażować się w to dzieło, zapraszamy na spotkanie synodalne.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16