DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK B

31.10.2021


 

 1. Ostatnie już nabożeństwo październikowe w naszym kościele dzisiaj o godzinie 17:30.
   
 2. Jutro 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte są odprawiane według porządku niedzielnego tj. 7:30, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00 oraz 20:00.
   
 3. We wtorek 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze święte o godzinie 7:00, 8:00 i 18:00. O godzinie 17:00 odbędzie się procesja za zmarłych z modlitwą i wyczytywaniem wypominek jednorazowych.
   
 4. Od pierwszego do ósmego listopada włącznie można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Należy odmówić Modlitwę Pańską (Ojcze nasz) i Wyznanie Wiary, zachowując inne zwykłe warunki (spowiedź sakramentalna, komunia święta, modlitwa według intencji Ojca Świętego oraz wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu). Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.
   
 5. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy zgłoszenia zmarłych na wypominki jednorazowe oraz całoroczne. Na ławce pod chórem, a także na bocznych ołtarzach, wyłożone są kartki, na których można wypisać swoich zmarłych i wypełnione kartki przynieść do księdza lub siostry. Piszemy bardzo wyraźnie, najlepiej literami drukowanymi.
   
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek msza święta o Chrystusie Najwyższym Kapłanie o godzinie 8:00 oraz całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21:00 zakończona Apelem Jasnogórskim. W pierwszy piątek msze święte rano o godzinie 7:00, 7:30 i 8:00 oraz wieczorem o 17:00 z udziałem dzieci i 18:00. Spowiedź święta rano od godziny 7:00 oraz wieczorem od 16:45. W pierwszą sobotę msza święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godzinie 8:00.
   
 7. W pierwszą sobotę, 6 listopada, od godziny 9:00, kapłani udadzą się ze spowiedzią i Eucharystią do chorych w naszej parafii. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii i w kancelarii do czwartku. Zgłaszając chorych zapewniamy o zachowaniu przepisów sanitarnych. Kapłani udadzą się jeszcze do chorych w sobotę 18 grudnia, a więc tydzień przed świętami.
   
 8. W niedzielę za tydzień ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na fundusz remontowy parafii.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16