DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

ROK A

1.01.2020


 

 1. Dzisiaj początek roku Pańskiego 2020. Jest to uroczystość świętej Bożej Rodzicielki i dzień modlitw o pokój na świecie. Katolicy mają dzisiaj obowiązek uczestniczenia we mszy świętej - które sprawowane są według porządku niedzielnego (będzie również msza święta o godz. 20:00). Nie rozpoczynajmy Nowego Roku bez Pana Boga.
   
 2. W poniedziałek 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywana także świętem „Trzech Króli”. Msze święte w tym dniu według porządku niedzielnego. Na każdej mszy świętej odbędzie się obrzęd poświęcenia kadzidła i kredy, które będzie można nabyć pod chórem. Ofiary składane na tace oraz przy nabywaniu kadzidła i kredy, jak każdego roku, przeznaczone zostaną na rozwój misji katolickich w świecie.
   
 3. W niedzielę 13 stycznia o godz. 16:30 w kościele dolnym zapraszamy na jasełka oraz na wspólne kolędowanie.
   
 4. W najbliższym tygodniu jak i w całym miesiącu są wolne intencje mszalne. Zwracamy się z serdeczną prośbą aby zamawiać msze święte w dni powszednie rano.
   
 5. Od jutra (2 stycznia) wznawiamy wizytę duszpasterską tradycyjnie zwaną kolędą. Celem tej wizyty jest spotkanie kapłana z rodzinami naszej parafii, pobłogosławienie mieszkańców i domu oraz wspólna modlitwa. Rodzina, w której kapłan składa wizytę powinna być w miarę możliwości w komplecie, stół nakryty białym obrusem, na nim zapalone świece, krzyż, woda święcona, kropidło oraz księga Pisma świętego. Od poniedziałku do piątku wizyta duszpasterska rozpoczynać się będzie od godzinie 16:00 a w soboty od godziny 10:00. Plan kolędy można znaleźć w kruchcie kościoła, na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii, a także staramy się, aby każdy mógł znaleźć informację o terminie wizyty w swojej skrzynce pocztowej lub przy wejściu do bloku. Kto chciałby pomóc przy powiadamianiu o kolędzie, prosimy zgłosić się do zakrystii zaraz po mszy świętej. Jednocześnie pragniemy poinformować, że osoby, które z różnych przyczyn nie będą mogły przyjąć do swego domu kapłana w wyznaczonym czasie, będą mogły to uczynić w dodatkowym terminie, tj. w poniedziałek 11 lutego. Ewentualne zgłoszenia prosimy w takim przypadku kierować do kancelarii w godzinach urzędowania oraz osobiście w zakrystii po każdej mszy świętej. W czasie trwania kolędy, wieczorem w dni powszednie, będzie tylko msza święta o godzinie 18:00. Spowiedź święta 20 minut przed tą mszą świętą. Również Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki podczas trwania kolędy, będzie do Mszy świętej wieczornej.


 

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16