NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

29.12.2019

1. Dzisiaj (29.12) przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na każdej mszy świętej odnawiamy przyrzeczenia małżeńskie.

2. We wtorek 31.12 zakończenie roku 2020. O godzinie 18:00 msza święta dziękczynna. Jest to msza święta wspólnotowa, a więc każdy może dołączyć swoją intencję, zwłaszcza dziękczynną za łaski otrzymane w mijającym roku. Po tej mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-błagalne.

3. W środę początek Roku Pańskiego 2020. Jest to uroczystość świętej Bożej Rodzicielki i dzień modlitw o pokój na świecie. W tym dniu katolicy mają obowiązek uczestniczenia we mszy świętej. Porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę (będzie również msza święta o godzinie 20:00). Nie rozpoczynajmy Nowego Roku bez Pana Boga.

4. W poniedziałek 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywana także świętem „Trzech Króli”. Msze święte w tym dniu według porządku niedzielnego. Na każdej mszy świętej odbędzie się obrzęd poświęcenia kadzidła i kredy, które będzie można nabyć pod chórem. Ofiary składane na tace oraz przy nabywaniu kadzidła i kredy, jak każdego roku, przeznaczone zostaną na rozwój misji katolickich w świecie.

5. Od czwartku 2 stycznia wznawiamy wizytę duszpasterską tradycyjnie zwaną kolędą. Celem tej wizyty jest spotkanie kapłana z rodzinami naszej parafii, pobłogosławienie mieszkańców i domu oraz wspólna modlitwa. Rodzina, w której kapłan składa wizytę powinna być w miarę możliwości w komplecie, stół nakryty białym obrusem, na nim zapalone świece, krzyż, woda święcona, kropidło oraz księga Pisma świętego. Od poniedziałku do piątku wizyta duszpasterska rozpoczynać się będzie od godzinie 16:00 a w soboty od godziny 10:00. Plan Kolędy można znaleźć w kruchcie kościoła, na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii, a także staramy się, aby każdy mógł znaleźć informację o terminie wizyty w swojej skrzynce pocztowej lub przy wejściu do bloku. Kto chciałby pomóc przy powiadamianiu o kolędzie, prosimy zgłosić się do zakrystii zaraz po mszy świętej. Jednocześnie pragniemy poinformować, że osoby, które z różnych przyczyn nie będą mogły przyjąć do swego domu kapłana w wyznaczonym czasie, będą mogły to uczynić w dodatkowym terminie, tj. w poniedziałek 11 lutego albo w sobotę 16 lutego. Ewentualne zgłoszenia prosimy w takim przypadku kierować do kancelarii w godzinach urzędowania oraz osobiście w zakrystii po każdej mszy świętej. W czasie trwania kolędy, wieczorem w dni powszednie, będzie tylko msza święta o godzinie 18:00. Spowiedź święta 20 minut przed tą mszą świętą. Również Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki podczas trwania kolędy, będzie do Mszy świętej wieczornej.