DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

ROK A

1.01.2023


 

 1. Przypominamy, że od nowego roku zmianie uległ porządek mszy świętych. I tak:
  • w dni powszednie od poniedziałku do piątku: msze święte o godzinie 7:00, 7:30 i 18:00 (nie będzie mszy świętych o godzinie 8:00 i 17:30);
  • w soboty: msze święte o godzinie 7:00, 8:00 i 18:00; ponadto w pierwsze soboty miesiąca po mszy świętej o godzinie 8:00 będą odprawiane nabożeństwa pierwszych sobót jako wynagrodzenie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny (pierwsze nabożeństwo już w najbliższą sobotę 7 stycznia);  Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny o nowej porze tj. o godzinie 7:30;
  • w niedziele godziny mszy świętych pozostają bez zmian, z tym, że w każdą niedzielę msza święta o godzinie 12:30 będzie sprawowana w intencji wszystkich parafian, a ze względu na duże zainteresowanie intencjami msza święta o godzinie 18:00 będzie mszą zbiorową.
    
 2. Od jutra 2 stycznia 2023 roku rozpoczynamy „kolędę” - wizytę duszpasterską. Będziemy udawać się do tych z parafian, którzy wyrazili taką chęć poprzez wypełnienie formularza zarówno w formie papierowej, jak i internetowo. Ksiądz będzie wcześniej wysyłał informację o terminie wizyty na podany w zgłoszeniu numer telefonu.
   
 3. Spowiedź na mszy świętej wieczornej podczas trwania kolędy odbywać się będzie 15 minut przed mszą świętą.
   
 4. W piątek 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte z obrzędem błogosławieństwa kadzidła i kredy według porządku niedzielnego. Tego dnia taca przeznaczana będzie na misje święte.
   
 5. Spotkanie kół Żywego Różańca odbędzie się za tydzień tj. w niedzielę 8 stycznia o godzinie 16:30.
   
 6. Kolejne spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się za tydzień tj. w niedzielę 8 stycznia po mszy świętej o godzinie 18:00.
   
 7. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią informujemy, że jest czterech sponsorów nagród głównych w konkursie na bożonarodzeniową kartkę pocztową

   

  Wręczenie nagród odbędzie się podczas jasełek w naszym kościele 15 stycznia 2023 roku. Dziękujemy sponsorom, a wszystkich zachęcamy do korzystania z ich ofert.
   

 8. Zgodnie z wieloletnią tradycją klerycy trzeciego roku naszego warszawskiego seminarium w okresie bożonarodzeniowym wystawiają sztukę teatralną. W tym roku występuje w niej nasz parafianin - kleryk Mikołaj. W związku z tym organizujemy parafialne wyjście dnia 21 stycznia (w sobotę) na sztukę o godzinie 16:00. Wszystkich chętnych zapraszamy do wpisywania się na listę dostępną w zakrystii. Liczba miejsc ograniczona.
   
 9. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne są nowe numery tygodników katolickich: „Idziemy”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”.
   
 10. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16