DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

ROK A

25.12.2022


 

 1. Jutro (26 grudnia) święto świętego Szczepana - pierwszego męczennika. Porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę.
   
 2. W najbliższą sobotę (31 grudnia) zakończenie roku 2022. O godzinie 18:00 msza święta dziękczynna. Po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-błagalne.
   
 3. W niedzielę początek Roku Pańskiego 2023. Jest to Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i dzień modlitw o pokój na świecie. W tym dniu katolicy mają obowiązek uczestniczenia we mszy świętej. Porządek mszy jak w każdą niedzielę. Nie rozpoczynajmy nowego roku bez Pana Boga.
   
 4.  Przypominamy, że od nowego roku zmianie ulegnie porządek mszy świętych. I tak:
  • w dni powszednie od poniedziałku do piątku: msze święte o godzinie 7:00, 7:30 i 18:00 (nie będzie mszy świętych o godzinie 8:00 i 17:30);
  • w soboty: msze święte o godzinie 7:00, 8:00 i 18:00; ponadto w pierwsze soboty miesiąca po mszy o godzinie 8:00 będą odprawiane nabożeństwa pierwszych sobót jako wynagrodzenie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny;
  • w niedziele godziny mszy świętych pozostają bez zmian, z tym, że w każdą niedzielę msza święta o godzinie 12:30 będzie sprawowana w intencji wszystkich parafian, a ze względu na duże zainteresowanie intencjami msza święta o godzinie 18:00 będzie mszą zbiorową.
    
 5. Drugiego stycznia 2023 roku rozpoczniemy „kolędę”. Wizyta duszpasterska będzie odbywała się poprzez zgłoszenie chęci takiej wizyty w danym domu czy mieszkaniu. Decyzja o formie takiej „kolędy” podyktowana jest chęcią głębszego spotkania i wzajemnego poznania się. Chcemy uniknąć bieganiny i powierzchowności, która nie pomaga w tworzeniu wzajemnych relacji. Mamy też świadomość, że godziny pracy wielu z Was są różne, dlatego też będzie możliwość umówienia wizyty na dogodny termin. Chęć przyjęcia nas (kapłanów posługujących w parafii) można zgłosić przez specjalny formularz, który jest dostępny przy wyjściu z kościoła bądź na naszej stronie internetowej. Oczywiście zachęcamy też, by poinformować o wizycie także tych, którzy z racji wieku i chorób nie mogą z nami spotykać się na Eucharystii. Zapisy potrwają do 30 grudnia.
   
 6. Zachęcamy do nabywania naszych parafialnych kalendarzy, a także do obdarowywania nimi nie tylko krewnych, ale także sąsiadów - w szczególności tych, których rzadko spotykamy w kościele.
   
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją pracą, czasem, służbą i talentem przyczynili się do tak pięknego przeżycia przez nas czasu adwentu. Organizatorom rorat i przygotowującym śniadania dla dzieci. Parafialnemu zespołowi „Caritas” i wszystkim zaangażowanym w przedświąteczne dzieło charytatywne: „Dar mojego serca”. Słowa szczególnego uznania za pełną oddania posługę kierujemy pod adresem dobrodziejów naszej parafii, którzy zorganizowali konkurs na bożonarodzeniową kartkę pocztową i przygotowali parafialny kalendarz na nadchodzący nowy rok, a także niestrudzonemu Mateuszowi, który wkłada tytaniczną pracę w prowadzenie naszej strony internetowej. Dziękujemy z serca wszystkim rozprowadzającym opłatki i tym, którzy posprzątali i przyozdobili naszą świątynię. Wyrazy wdzięczności dla siostry Jonaszy i księdza Wojciecha. Dziękujemy chórowi parafialnemu, służbie liturgicznej, nadzwyczajnym szafarzom komunii świętej, oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób - duchowy czy materialny pomogli w przygotowaniu naszej parafii do wspólnego świętowania narodzin Jezusa.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16