DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

ROK A

8.01.2023


 

 1. Przypominamy, że od nowego roku zmianie uległ porządek mszy świętych. I tak:
  • w dni powszednie od poniedziałku do piątku: msze święte o godzinie 7:00, 7:30 i 18:00 (nie będzie mszy świętych o godzinie 8:00 i 17:30);
  • w soboty: msze święte o godzinie 7:00, 8:00 i 18:00; ponadto w pierwsze soboty miesiąca po mszy świętej o godzinie 8:00 będą odprawiane nabożeństwa pierwszych sobót jako wynagrodzenie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny (pierwsze nabożeństwo już w najbliższą sobotę 7 stycznia);  Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny o nowej porze tj. o godzinie 7:30;
  • w niedziele godziny mszy świętych pozostają bez zmian, z tym, że w każdą niedzielę msza święta o godzinie 12:30 będzie sprawowana w intencji wszystkich parafian, a ze względu na duże zainteresowanie intencjami msza święta o godzinie 18:00 będzie mszą zbiorową.
    
 2. Informujemy, że w związku ze zmianami intencje mszy świętych które były zamawiane na godzinę 6:30 będą odprawione o godzinie 7:00, a zamawiane w soboty na godzinę 7:30 będą odprawione o godzinę 8:00.
   
 3. Kolejne spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się dziś (8 stycznia) po mszy świętej o godzinie 18:00.
   
 4. Dziś (8 stycznia) o godzinie 16:30 odbędzie się spotkanie członków kół Żywego Różańca.
   
 5. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy wraz z rodzicami za tydzień (15 stycznia) na msze świętą o godzinie 11:00, na której zostanie wręczona książeczka z modlitwami.
   
 6. W przyszłą niedzielę, 15 stycznia o godzinie 15:30 w dolnym kościele odbędą się jasełka przygotowane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 115 mieszczącej się na terenie naszej parafii, a zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią na początku jasełek wręczone zostaną nagrody konkursu na bożonarodzeniową kartkę pocztową.
   
 7. Zgodnie z wieloletnią tradycją klerycy trzeciego roku naszego warszawskiego seminarium w okresie bożonarodzeniowym wystawiają sztukę teatralną. W tym roku występuje w niej nasz parafianin - kleryk Mikołaj. W związku z tym organizujemy parafialne wyjście dnia 21 stycznia (w sobotę) na sztukę o godzinie 16:00. Wszystkich chętnych zapraszamy do wpisywania się na listę dostępną w zakrystii. Liczba miejsc ograniczona.
   
 8. Trwa wizyta duszpasterska w parafii tradycyjnie zwana „kolędą”. Przekazujemy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyjęli nas w swoich domach w minionym tygodniu. Dziękujemy za życzliwość, gościnność i złożone ofiary, które pozwolą na prowadzenie dalszych prac remontowych. Jednocześnie informujemy, że w związku z dużą liczbą zgłoszeń nie zawsze będzie możliwość kolędy w dniu czy terminie wskazanym w formularzu. Zawsze jednak kontaktujemy się wcześniej z każdą z osób, by ustalić datę i godzinę wizyty duszpasterskiej. Prosimy więc o wyrozumiałość i cierpliwość. Na pewno dotrzemy do wszystkich.
   
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W nowym numerze „Niedzieli” znajduje się dodatek specjalny pt. „Pokorny papież, genialny teolog, odważny świadek” poświęcony zmarłemu papieżowi Benedyktowi XVI.
   
 10. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16