I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.03.2020

1. Przypominamy, że postanowieniem wielkopostnym może być dobrowolna abstynencja. Zachęcamy wszystkich do modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach oraz składania i odnawiania przyrzeczeń abstynencji. W naszym kościele można to uczynić, wpisując się do księgi abstynencji, która wyłożona jest przy wyjściu z kościoła.

2. W sobotę 7 marca ksiądz Tomasz obchodzi imieniny. W tym dniu o godzinie 18:00 zostanie odprawiona msza święta dziękczynno-błagalna w Jego intencji, a po Niej złożymy Solenizantowi życzenia.

3. Caritas naszej parafii, prowadzi przez okres Wielkiego Postu zbiórkę produktów spożywczych i chemicznych dla rodzin i osób potrzebujących takiej pomocy. Produkty te można składać do wystawionego przy chrzcielnicy kosza. Kto ma kłopoty ze zrobieniem zakupów i dostarczeniem ich do kościoła, może złożyć ofiarę do puszki przy koszu. Bóg zapłać za każdy dar serca, który pomoże potrzebującym z naszej parafii.

4. Składając deklarację podatkową za rok 2019 możemy pomóc naszym parafianom, korzystającym ze wsparcia w naszym oddziale Caritas, przeznaczając 1% podatku dla Caritas Archidiecezji Warszawskiej ze wskazaniem naszej parafialnej Caritas w odpowiednich rubrykach deklaracji podatkowej.

5. Szczegółowy program misji świętych, znajduje się na folderach, które rozdawaliśmy podczas wizyt kolędowych, w kruchcie kościoła, na tablicach ogłoszeń przed kościołem oraz na stronie internetowej naszej parafii. Kto niema tego programu, to może go nabyć dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

6. W poniedziałek 9 marca rozpoczyna się cykl spotkań w ramach kursu przedmałżeńskiego. Spotkania dla narzeczonych odbywać się będą w poniedziałki o godzinie 19:30. Wejście przez kaplicę Adoracji Najświętszego Sakramentu.