DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

ROK A

8.03.2020


 

 1. Dzisiaj o godzinie 17:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
   
 2. Nabożeństwo drogi krzyżowej we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godzinie 17:00 i 19:00. Po nabożeństwach drogi krzyżowej będzie możliwość przyjęcia Komunii Świętej.
   
 3. Przypominamy, że postanowieniem wielkopostnym może być dobrowolna abstynencja. Zachęcamy wszystkich do modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach oraz składania i odnawiania przyrzeczeń abstynencji. W naszym kościele można to uczynić, wpisując się do księgi abstynencji, która wyłożona jest przy wyjściu z kościoła.
   
 4. Jutro 9 marca o godzinie 19:00 w kościele dolnym spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
   
 5. Jutro też rozpoczyna się cykl spotkań w ramach kursu przedmałżeńskiego. Spotkania dla narzeczonych odbywać się będą w poniedziałki o godzinie 19:30. Wejście przez kaplicę Adoracji Najświętszego Sakramentu.
   
 6. W piątek 13 marca 2020 r. przypada Święto Papieskie i 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Z tej racji w czwartek 12 marca o godzinie 17:30 w Świątyni Opatrzności Bożej, zostanie odprawiona msza święta z udziałem Episkopatu Polski.
   
 7. Caritas naszej parafii prowadzi przez okres Wielkiego Postu zbiórkę produktów spożywczych i chemicznych dla rodzin i osób potrzebujących takiej pomocy. Produkty te można składać do wystawionego przy chrzcielnicy kosza. Kto ma kłopoty ze zrobieniem zakupów i dostarczeniem ich do kościoła, może złożyć ofiarę do puszki przy koszu. Bóg zapłać za każdy dar serca, który pomoże potrzebującym z naszej parafii.
   
 8. Składając deklarację podatkową za rok 2019 możemy pomóc naszym parafianom, korzystającym ze wsparcia w naszym oddziale Caritas, przeznaczając 1% podatku dla Caritas Archidiecezji Warszawskiej ze wskazaniem naszej parafialnej Caritas w odpowiednich rubrykach deklaracji podatkowej. Osoby które mają problemy z przesyłaniem swoich danych mogą skorzystać z pomocy Caritas w każdy czwartek w godzinach 17:00 - 18:00 w sali za Kaplicą Adoracji Najświętszego Sakramentu.
   
 9. Dzisiaj w drugą niedzielę Wielkiego Postu w Kościele w Polsce przeżywamy już od wielu lat Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem „Eucharystia i misje”. Zbiórka do puszek, aby pomóc polskim misjonarzom w organizowaniu działalności ewangelizacyjnej oraz realizacji dzieł miłosierdzia, zostanie przeprowadzona w naszej parafii w niedzielę za tydzień.
   
 10. Kto chciałby posiadać kartę wstępu na Plac Piłsudskiego 7 czerwca 2020 roku na beatyfikację Stefana kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia, prosimy wpisać się na listę, która znajduje się pod chórem.
   
 11. Uroczysta msza święta dziękczynno-błagalna w 70. rocznicę powołania do życia naszej parafii przez Prymasa Tysiąclecia, zostanie odprawiona w niedzielę 22 marca o godzinie 18:00. Przewodniczył będzie tej mszy świętej; koncelebrowanej przez kapłanów pochodzących z naszej parafii, czy też posługujących w niej - arcybiskup metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz.
   
 12. Dzisiaj kończymy nasze misje święte. Nabożeństwo przy krzyżu misyjnym odbędzie się po mszy świętej o godzinie 18:00.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16