DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK A

23.02.2020


 

 1. Zapraszamy dzisiaj na nieszpory o godzinie 17:30.
   
 2. W tym tygodniu 26 lutego przypada Środa Popielcowa. Na rozpoczęcie Wielkiego Postu i na znak pokuty przyjmujemy popiół na nasze głowy. Będzie to znak naszej pokory, a zarazem znak naszej wiary, bo choć jesteśmy słabi i grzeszni, to Chrystus swoją mocą ten ludzki proch wyniósł do godności dzieci Bożych. Pragniemy przez pokutę wrócić do Boga i dobrze przygotować się na Wielkie Święta Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Msze święte w Środę Popielcową o godzinie 7:00, 8:00, 9:00 oraz wieczorem o godzinie 17:00, 18:00 i 20:00. W Popielec obowiązuje post ścisły, czyli wstrzymanie się od pokarmów mięsnych oraz ilościowe ograniczenie posiłków (dozwolony jeden posiłek do syta i dwa posiłki mniejsze). Dotyczy to wszystkich wiernych między 18 a 60 rokiem życia. Ofiary składane na tacę w Środę Popielcową zostaną przeznaczone na potrzeby naszego Wyższego  Seminarium Duchownego św. Jana Chrzciciela na Krakowskim Przedmieściu.
   
 3. W niedzielę 1 marca rozpoczynamy w naszej parafii Misje Święte, które będą trwały do niedzieli 8 marca. Misje będą naszym przygotowaniem do 70-lecia powstania naszej parafii, setnej rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II, oraz do beatyfikacji Stefana kardynała Wyszyńskiego, który erygował naszą parafię. Szczegółowy program Misji Świętych, znajduje się na folderach, które rozdawaliśmy podczas wizyt kolędowych, w kruchcie kościoła, na tablicach ogłoszeń przed kościołem oraz na stronie internetowej naszej parafii. Kto niema tego programu, to może go nabyć dzisiaj przy wyjściu z kościoła.
   
 4. Ofiary składane na tacę w niedzielę za tydzień przeznaczone zostaną na nasz fundusz remontowy.
   
 5. W poniedziałek 9 marca rozpoczyna się cykl spotkań w ramach kursu przedmałżeńskiego. Spotkania dla narzeczonych odbywać się będą w poniedziałki o godzinie 19:30. Wejście przez kaplicę Adoracji Najświętszego Sakramentu.
   
 6. Obecny tydzień do soboty 29 lutego włącznie, to czas modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Niech nasza modlitwa przyniesie błogosławione owoce umiarkowania i abstynencji - postaw tak potrzebnych dla ratowania Polski.
   
 7. W sobotę 7 marca ksiądz Tomasz obchodzi imieniny. W tym dniu o zostanie odprawiona msza święta dziękczynno- błagalna w Jego intencji, a po Niej złożymy Solenizantowi życzenia.
   
 8. W okresie Wielkiego Postu w szczególny sposób rozważamy Mękę Pana Jezusa. W naszym kościele w piątek droga krzyżowa o godzinie 17:00 i 19:00 z możliwością przyjęcia komunii świętej. Jest to również dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Natomiast w każdą niedzielą Gorzkie żale o godzinie 17:00. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach pasyjnych.
   
 9. Kto chciałby posiadać kartę wstępu na Plac Piłsudskiego 7 czerwca 2020 roku na beatyfikację Stefana kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia, prosimy wpisać się na listę, która znajduje się pod chórem.
   
 10. Drodzy Parafianie, z uwagi na remont ulicy Goraszewskiej obejmujący projektem jedynie przestrzeń w liniach rozgraniczających ulicy, w celu zachowania jednolitego ładu architektonicznego przed kościołem, byliśmy zobligowani do realizacji kolejnej inwestycji polegającej na wymianie zewnętrznej nawierzchni chodników i wjazdów przy schodach głównych kościoła, na dopasowaną do charakteru nowo zaprojektowanej ulicy. Przybliżony koszt prac to 15 tysięcy złotych. Koszty prac, chcemy pokryć z naszego funduszu remontowego. Dziękujemy tym, którzy wspomagają ten fundusz. Taca na ten cel będzie zbierana w niedzielę za tydzień 1 marca.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16