DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

ROK C

1.05.2022


 

 1. Dzisiaj o godzinie 16:30 spotkanie Żywego Różańca, a o godzinie 17:30 nabożeństwo majowe. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie o godzinie 17:30.
   
 2. Od jutra w naszej parafii rozpoczyna się 40-godzinne nabożeństwo. Każdego roku dla naszej parafii są wyznaczone dni: 2, 3, 4 maja.  To szczególny czas na pogłębienie kultu Najświętszego Sakramentu, a także czas modlitwy w intencji wszystkich parafii naszej archidiecezji.
   
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21:00. Od godziny 20:00 adoracja wspólna zakończona Apelem Jasnogórskim. W pierwszy piątek msze święte rano o godzinie 7:00, 7:30 i 8:00 oraz wieczorem o 17:00 z udziałem dzieci i o 18:00. Spowiedź święta w pierwszy piątek rano od godziny 7:00 oraz popołudniu od godziny 16:45. W pierwszą sobotę msza święta oraz nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godzinie 8:00.
   
 4. Ofiary składane na tacę w niedzielę za tydzień przeznaczone zostaną na nasz fundusz remontowy, a szczególnie na przygotowanie wizytacji kanonicznej. Wizytacja ta odbędzie się w niedzielę 15 maja oraz w poniedziałek 16 maja. Poprowadzi ją ksiądz kardynał Kazimierz Nycz. W ramach tej wizytacji, chcemy uroczyście wprowadzić do publicznego kultu relikwie błogosławionego Prymasa Tysiąclecia, jak i czterech innych świętych, które parafia już posiada. Przygotowanie tygodniowe do tej uroczystości rozpocznie się w niedzielę za tydzień na mszy świętej o godzinie 9:30, kiedy to zostaną wprowadzone do naszego kościoła relikwie błogosławionego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Następnie przez cały tydzień szczególnie podczas nabożeństw majowych, będziemy się modlić o Jego kanonizację, a także przez Jego wstawiennictwo w różnych intencjach Kościoła, świata, Polski, naszej parafii, a szczególnie o pokój na Ukrainie.
   
 5. W tym roku w liturgii uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski jest przeniesiona na poniedziałek 9 maja. Jest to również dzień imienin naszego księdza prałata Stanisława Pyzla. Zapraszamy na mszę świętą w poniedziałek o godzinie 7:30, po której złożymy solenizantowi najlepsze życzenia.
   
 6. Trzeciego maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Myślą i sercem sięgamy w historię naszego narodu, dziękując Bogu za opiekę nad nami za pośrednictwem Maryi. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego (nie będzie tylko mszy świętej o godzinie 20:00). Na każdej mszy świętej odbędzie się ponowienie aktu zawierzenia Matce Bożej.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16