DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

ROK C

8.05.2022


 

  1. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odbywają się zarówno w niedziele, święta, jak i w dni powszednie o godzinie 17:30.
     
  2. W tym roku w liturgii uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, jest przeniesiona na poniedziałek 9 maja. Jest to również dzień imienin naszego księdza prałata. Zapraszamy na mszę świętą w poniedziałek o godzinie 7:30, po której złożymy solenizantowi najlepsze życzenia.
     
  3. Dzisiaj rozpoczęcie kwartalnych dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
     
  4. Wizytacja kanoniczna w naszej parafii odbędzie się już za tydzień w niedzielę i poniedziałek 15 i 16 maja. Poprowadzi ją ksiądz kardynał Kazimierz Nycz. Przybędzie do nas jako następca apostołów, aby umocnić nas w wierze. W naszym kościele spotka się z nami podczas mszy świętych w niedzielę o godzinie 9:30, 11:00 oraz o 12:30. W ramach tej wizytacji, chcemy uroczyście wprowadzić do publicznego kultu relikwie błogosławionego Prymasa Tysiąclecia. Przygotowanie tygodniowe do tej uroczystości rozpoczynamy dzisiaj, aby przez cały tydzień szczególnie podczas nabożeństw majowych, rozważać Jego nauczanie i ważne momenty z życia oraz modlić się o Jego kanonizację, a także przez Jego wstawiennictwo w różnych intencjach Kościoła, świata, Polski, naszej parafii, a szczególnie o pokój na Ukrainie. Powitamy księdza kardynała o godzinie 9:20 przed kościołem, następnie będzie podany raport o stanie naszej parafii. Będzie możliwość wyspowiadania się u księdza kardynała, umocni nas swoim słowem, udzieli błogosławieństwa oraz poświęci krzyż, który znajduje się na szczycie naszego kościoła. Po mszy świętej o godzinie 11:00 odbędzie się błogosławieństwo dzieci oraz matek oczekujących narodzin dziecka. O godzinie 12:30 mszę świętą odprawi ksiądz kardynał, w czasie której zostaną uroczyście wniesione relikwie błogosławionego Prymasa Tysiąclecia, a następnie udzielone nam błogosławieństwa tymi relikwiami. Prosimy o liczny udział na mszach świętych o godzinie 9:30, 11:00 oraz o 12:30. W pozostałym czasie ksiądz kardynał będzie przebywał na terenie naszej parafii, ale poza kościołem, nawiedzając siostry zakonne, rodziny, chorych, a w poniedziałek szkoły. Wszystkich serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę 14 maja na godzinę 9:00 do prac porządkowych, aby przygotować kościół i jego otoczenie na tę uroczystość.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16