IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

3.05.2020

1. Dzisiaj o godzinie 17:30 nabożeństwo majowe, podczas którego modlić się będziemy szczególnie o powołania do służby w Kościele. Nabożeństwa majowe odbywają się w naszym kościele zarówno w niedziele, święta, jak i w dni powszednie o godzinie 17:30.

2. Dzisiejsza czwarta niedziela wielkanocna zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.

3. W piątek 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msza święta imieninowa księdza Prałata w czwartek o godzinie 7:30, po której złożymy solenizantowi życzenia.

4. Ofiary składane na tacę w niedzielę za tydzień zostaną przeznaczone na nasz fundusz remontowy.

5. Doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu, czyli 40 godzinne nabożeństwo w naszej parafii przypada każdego roku - 2, 3 i 4 maja (w tym roku jest to sobota, niedziela i poniedziałek). To szczególny czas na pogłębienie kultu Najświętszego Sakramentu w naszej parafii, a także czas modlitwy w intencji wszystkich parafii naszej archidiecezji.

6. W świetle rozporządzenia w czasie epidemii może obecnie w naszym kościele uczestniczyć we mszach świętych i nabożeństwach ograniczona ilość osób. W kościele górnym 26 osób oraz w kościele dolnym 13 osób. Dlatego na niedzielę prowadzimy zapisy, a numer telefonu podany jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii (+48 537 227 887).

7. Dzisiaj i w niedzielę za tydzień będzie można przyjąć komunię świętą w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu o godzinie 10:30 i 19:00. Aby przyjąć komunię świętą w niedzielę poza mszą świętą trzeba wcześniej uczestniczyć we mszy świętej transmitowanej przez telewizję, radio lub internet. Transmisja mszy świętej z naszego kościoła w dni powszednie o godzinie 8:00, a w niedzielę o 9:30.

8. Wyrazy szczególnego podziękowania kierujemy do tych osób, które w tym ciężkim czasie dla nas wszystkich, zatroskani o parafię, wspierają nas, wpłatami na konto parafialne, albo przynosząc ofiarę do zakrystii. Niech Bóg Wam Błogosławi!