DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

ROK A

26.04.2020


 

 1. Dzisiaj o godzinie 17:30 odbędzie się nabożeństwo adoracji Najświętszego Sakramentu.
   
 2. W środę 29 kwietnia obchodzony jest Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
   
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze święte rano o godzinie: 7:00, 7:30 i 8:00 oraz wieczorem o 17:00 i 18:00. Spowiedź święta podczas każdej mszy świętej.
   
 4. W piątek też rozpoczynają się nabożeństwa majowe. W naszym kościele nabożeństwa majowe odbywają się zarówno w niedziele, święta, jak i w dni powszednie o godzinie 17.30.
   
 5. W tym roku liturgiczną uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski świętujemy w sobotę 2 maja.
   
 6. W IV Niedzielę Wielkanocną (Dobrego Pasterza), 3 maja br. rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i do Życia Konsekrowanego (3 - 9 maja). Ofiary składane na tacę w niedzielę za tydzień przeznaczone zostaną na potrzeby naszego Warszawskiego Seminarium Duchownego.
   
 7. W świetle rozporządzenia w czasie epidemii może obecnie w naszym kościele uczestniczyć we mszach świętych i nabożeństwach ograniczona ilość osób. W kościele górnym 26 osób oraz w kościele dolnym 13 osób. Dlatego na niedzielę prowadzimy zapisy, a numer telefonu podany jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii (+48 537 227 887).
   
 8. Dzisiaj i w niedzielę za tydzień będzie można przyjąć komunię świętą w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu o godzinie 10:30 i 19:00. Aby przyjąć komunię świętą w niedzielę poza mszą świętą trzeba wcześniej uczestniczyć we mszy świętej transmitowanej przez telewizję, radio lub internet. Transmisja mszy świętej z naszego kościoła w dni powszednie o godzinie 8:00, a w niedzielę o 9:30.
   
 9. Doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu, czyli 40 godzinne nabożeństwo w naszej parafii przypada każdego roku - 2, 3 i 4 maja (w tym roku jest to sobota, niedziela i poniedziałek). To szczególny czas na pogłębienie kultu Najświętszego Sakramentu w naszej parafii, a także czas modlitwy w intencji wszystkich parafii naszej archidiecezji.
   
 10. W związku z przedłużającym się zagrożeniem epidemicznym nasza parafia włącza się w akcję Wspólnoty Pomocy. Celem akcji jest zbudowanie trwałej, możliwie gęstej sieci lokalnych wspólnot pomocy opartych na parafiach jako koordynatorach łączących osoby potrzebujące (starsze, izolowane, samotne, ubogie) z tymi osobami i instytucjami, które są gotowe nieść im podstawową pomoc w zakresie wsparcia organizacyjnego, emocjonalnego i duchowego. Jeśli ktoś potrzebuje wsparcia (np. rozmowy, wyręczenia w zakupach czy wyjściu do apteki) lub chciałby włączyć się w akcję i pomóc innym osobom z naszej parafii, zapraszamy do kontaktu - numer i email kontaktowy oraz wszystkie szczegóły znajdują się na plakacie informacyjnym przy wejściu do kościoła.
   
 11. Wyrazy szczególnego podziękowania kierujemy do tych osób, które w tym ciężkim czasie dla nas wszystkich, zatroskani o parafię, wspierają nas, wpłatami na konto parafialne, albo przynosząc ofiarę do zakrystii. Niech Bóg Wam Błogosławi!

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16