DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

ROK A

4.06.2023


 

 1. Dzisiaj obchodzimy XVI Święto Dziękczynienia, które w tym roku przebiega pod hasłem: „Dziękujemy za czyniących pokój.” O godzinie 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta msza święta z udziałem Episkopatu Polski. Przypominamy także, że w tym dniu w całej Polsce po mszach przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej. Dziękujemy za każdy dar serca.
   
 2. Dziś o godzinie 16:30 ostatnie przed wakacjami spotkanie kół Żywego Różańca. Wspólny różaniec o godzinie 16:30 w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. A o godzinie 19:00 w salce świętego Judy Tadeusza kolejne spotkanie dla uczniów szkół ponadpodstawowych w ramach nowej wspólnoty młodzieżowej. Serdecznie zapraszamy.
   
 3. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele, codziennie o godzinie 17:30. Serdecznie zapraszamy.
   
 4. Wszystkich zainteresowanych pogłębieniem znajomości Pisma Świętego zapraszamy na spotkania tworzącej się w naszej parafii wspólnoty biblijnej. Podczas spotkań będziemy się modlić, dzielić oraz rozważać Słowo Boże. Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek, 6 czerwca o godzinie 19:00 w salce świętego Judy Tadeusza.
   
 5. W najbliższy czwartek, 8 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, którą tradycyjnie w Polsce nazywamy Bożym Ciałem. Jest ona przede wszystkim okazją do tego, by obecność Jezusa w tajemnicy Eucharystii pośród swojego ludu uczynić świadectwem dla innych. I stąd też wychodzimy na ulice naszych wiosek i miast z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie, żeby Jego błogosławieństwo i Jego moc mogły dotrzeć do każdego człowieka. Msze święte w tym dniu o godzinie: 7:30, 9:30, 11:00 (suma z procesją do czterech ołtarzy) i 18:00. Na mszę świętą z procesją o godzinie 11:00 serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w swoich strojach oraz ich rodziny. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów, a chłopców do niesienia emblematów eucharystycznych oraz dzwonków. Przez kolejne dni po Bożym Ciele do 19 czerwca włącznie, po mszy świętej. wieczornej - w ramach oktawy - będziemy codziennie wychodzić w procesji wokół naszej świątyni.
   
 6. W związku z przygotowaniami do uroczystości Bożego Ciała zwracamy się z prośbą o pomoc w składaniu i ubieraniu ołtarzy. Szczególną prośbę kierujemy do rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Pragniemy w ich opiekę powierzyć ostatni - czwarty ołtarz. Osoby chętne zapraszamy, aby zapisały się na listę dostępną w zakrystii. Ołtarze będziemy składać w środę, 7 czerwca po mszy świętej o godzinie 18:00 w dolnym kościele.
   
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Szczególnie zachęcamy do zapoznania się z nowym kwartalnikiem: „Niedziela. Magazyn” Kościół - Dziedzictwo - Ojczyzna. Jak zaznaczają pomysłodawcy, kwartalnik „przeznaczony jest dla wszystkich, którym bliska jest tematyka historyczna, szczególnie z zakresu historii Kościoła i jego związku z narodem”.
   
 8. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na fundusz remontowy naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary - składane indywidualnie, jak i wpłacane na nasze parafialne konto.
   
 9. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16