DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

ROK A

27.05.2023


 

 1. Dziś po mszy świętej o godzinie 18:00 odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne i pierwsza próba dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
   
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21:00. Nasza wspólnota adoracyjna zaprasza na godzinę 20:00 do kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu na wspólną modlitwę. W pierwszy piątek spowiadamy podczas mszy świętej o godzinie 7:00 i 7:30. Po południu możliwość spowiedzi od godziny 17:30. W pierwszą sobotę po mszy o godzinie 8:00 nabożeństwo wynagradzające za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy.
   
 3. Troską duszpasterską otaczamy osoby chore i starsze mieszkające na terenie naszej parafii. Ksiądz odwiedza te osoby w pierwszy piątek miesiąca. Wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z posługi kapłana w piątek, 2 czerwca prosimy o kontakt z księdzem Wojciechem. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii po mszach świętych lub w godzinach pracy kancelarii parafialnej.
   
 4. W czwartek rozpoczyna się czerwiec. Jest to miesiąc w sposób szczególny poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszym kościele nabożeństwa czerwcowe odbywać się będą, codziennie o godzinie 17:30. Serdecznie zapraszamy.
   
 5. Wszystkich zainteresowanych pogłębieniem znajomości Pisma Świętego zapraszamy na spotkania tworzącej się w naszej parafii wspólnoty biblijnej. Podczas spotkań będziemy się modlić, dzielić oraz rozważać Słowo Boże. Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek, 6 czerwca o godzinie 19:00 w salce świętego Judy Tadeusza.
   
 6. Przypominamy, że w naszej parafii od chwili wybuchu wojny na Ukrainie trwa nieustanna modlitwa o pokój. W czerwcu różaniec w tej intencji, odbywać się będzie codziennie o godzinie 18:40 w kaplicy adoracji. Serdecznie zapraszamy.
   
 7. Do przyszłej niedzieli w kruchcie kościoła można obejrzeć prace, które wpłynęły na konkurs: „Krzyże i Kapliczki Sadyby”. Były one pokazywane na naszym pikniku parafialnym, na którym oceniło je, za pomocą specjalnych ankiet, blisko 200 osób. Ogłoszenie wyników i informacje o nagrodach w przyszłą niedzielę.
   
 8. W sobotę, 3 czerwca odbędzie się kolejny Prr… czyli: „Parafialny Rajd Rowerowy”, tym razem do Lasu Kabackiego. Zapraszamy wszystkich chętnych (rodziców z dziećmi, młodzież, osoby dorosłe). Start spod kościoła o godzinie 11:00, powrót około godziny 14:00. W planach trasa około 25 kilometrów w obie strony. Zabierzmy coś do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu (np. badminton, podręczne planszówki, piłkę itp.). Uwaga! Uczniowie szkół podstawowych uczestniczą w rajdzie pod opieką rodziców lub opiekunów. Na rajd nie trzeba się zapisywać.
   
 9. W niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili XVI Święto Dziękczynienia, które w tym roku przebiegać będzie pod hasłem: „Dziękujemy za czyniących pokój”. O godzinie 7:40 z placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy procesja z relikwiami błogosławionego Stefana Wincentego Frelichowskiego kapłana i męczennika, patrona polskich harcerzy, która przejdzie Traktem Królewskim do Świątyni Opatrzności Bożej. Zachęcamy do udziału w orszaku procesyjnym. W naszej parafii formujemy grupę, która dołączy do procesji przy kościele Ojców Barnabitów pw. świętego Antoniego Marii Zaccarii. Ksiądz Proboszcz zaprasza wszystkich chętnych. Zbieramy się w dniu procesji przy naszym kościele o godzinie 10:00. Przypominamy także, że w tym dniu w całej Polsce po mszach świętych przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
   
 10. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca podczas mszy świętych o godzinie 12:30 dzieci z naszej parafii będą przezywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź i próba dla dzieci odbędzie się 2 czerwca (piątek) o godzinie 18:30 w kościele.
   
 11. Ksiądz Wojtek zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych na kolejne spotkanie grupy młodzieżowej. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca po mszy świętej o godzinie 18:00 w salce świętego Judy Tadeusza. Spotkanie będzie miało charakter formacyjno - integracyjny.
   
 12. W czwartek, 8 czerwca będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Wszystkich, którzy chcą się włączyć w przygotowanie procesji i ołtarzy zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w czwartek, 1 czerwca po mszy świętej o godzinie 18:00 w dolnym kościele.
   
 13. W przyszła niedzielę (4 czerwca) ostatnie przed wakacjami spotkanie kół Żywego Różańca. Wspólny różaniec o godzinie 16:30 w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.
   
 14. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na fundusz remontowy naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary - składane indywidualnie, jak i wpłacane na nasze parafialne konto.
   
 15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Szczególnie zachęcamy do zapoznania się z nowym kwartalnikiem: „Niedziela. Magazyn” Kościół - Dziedzictwo - Ojczyzna. Jak zaznaczają pomysłodawcy, kwartalnik „przeznaczony jest dla wszystkich, którym bliska jest tematyka historyczna, szczególnie z zakresu historii Kościoła i jego związku z narodem”.
   
 16. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16