DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

NIEDZIELA PALMOWA

ROK A

5.04.2020


 

 1. Dzisiaj ostatnie już Gorzkie Żale o godzinie 17:00, natomiast w piątek o godzinie 15:00 w godzinie śmierci Chrystusa, nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia - będzie to początek 9 dniowej nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia.
   
 2. Caritas naszej parafii prowadzi przez okres Wielkiego Postu zbiórkę produktów spożywczych i chemicznych dla rodzin i osób potrzebujących takiej pomocy. Można również złożyć ofiarę pieniężną do puszki.
   
 3. Składając deklarację podatkową za rok 2019 możemy pomóc naszym parafianom korzystającym ze wsparcia w naszym oddziale Caritas, przeznaczając 1% podatku dla Caritas Archidiecezji Warszawskiej ze wskazaniem naszej parafialnej Caritas w odpowiednich rubrykach deklaracji podatkowej.
   
 4. W świetle rozporządzenia w czasie epidemii może uczestniczyć we mszach świętych i nabożeństwach do 5 osób. Dlatego prowadzimy zapisy, a numer telefonu podany jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii.
   
 5. Spowiedź święta w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę. Rano od godz. 8:45 do 9:30 oraz wieczorem od godz. 18:45 do 19:30. Spowiedź będzie odbywała się równocześnie w kościele górnym i dolnym oraz w pomieszczeniu za kaplicą adoracji Najświętszego Sakramentu - wejście przez kaplicę lub boczne wejście przy zakrystii (dla służby liturgicznej). Jeśli jest to możliwe, zwracamy się z prośbą, aby Ci, którzy przystępują do spowiedzi świętej mieli ze sobą jednorazową maseczkę. Do spowiedzi świętej nie są prowadzone zapisy. Po spowiedzi świętej będzie można przyjąć komunię świętą.
   
 6. Dzisiaj komunia święta będzie udzielana o godz. 10:30 i 19:00 w kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu. Aby przyjąć komunię świętą w niedzielę poza mszą świętą trzeba wcześniej godnie uczestniczyć we mszy świętej transmitowanej przez telewizję, radio lub internet. Transmisja mszy świętej z naszego kościoła w dni powszednie o godz. 8:00 rano, a w niedzielę o 9:30.
   
 7. WIELKI CZWARTEK - dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. O godzinie 18:00 msza Wieczerzy Pańskiej.
   
 8. WIELKI PIĄTEK - dzień męki i śmierci Jezusa Chrystusa. W tym dniu nie sprawuje się mszy świętych. O godzinie 15:00 nowenna do Miłosierdzia Bożego a o 18:00 rozpocznie się liturgia Męki Pańskiej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli wstrzymanie się nie tylko od pokarmów mięsnych, ale też ilościowe ograniczenie posiłków (dozwolony jeden posiłek do syta i dwa posiłki mniejsze). Dotyczy to wszystkich wiernych między 18 a 60 rokiem życia.
   
 9. WIELKA SOBOTA - w tym dniu Kościół gromadzi się przy grobie Chrystusa rozważając Jego mękę i śmierć. Jest to dzień nadziei i modlitewnego oczekiwania na zmartwychwstanie. Z racji pandemii nie będzie święcenia pokarmów w kościele. W tym roku tzw. „święconka” ma mieć charakter liturgii domowej. Przed śniadaniem niedzielnym błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna dorosła wierząca osoba, korzystając z modlitwy, która zostanie podana, albo w zwykły sposób, odmawiając modlitwę przed jedzeniem. Nie używa się wody święconej. O godzinie 20:00 początek liturgii Wigilii Paschalnej.
   
 10. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - msze święte o godzinie: 7:30, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00 i 20.00. Również w drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy msze święte według porządku niedzielnego.
   
 11. Wyrazy szczególnego podziękowania kierujemy do tych osób, które w tym ciężkim czasie dla nas wszystkich, zatroskani o parafię, wspierają nas, wpłatami na konto parafialne, albo przynosząc ofiarę do siostry Jonaszy do zakrystii. Niech Bóg Wam Błogosławi!

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16