V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

29.03.2020

1. Dzisiaj o godzinie 17:00 Gorzkie Żale.

2. Droga krzyżowa w piątek o godzinie 17:00 i 19:00.

3. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

4. W środę rocznica rozpoczęcia posługi biskupiej w Archidiecezji Warszawskiej przez Kazimierza Kardynała Nycza, natomiast w czwartek 2 kwietnia przypada 15 rocznica śmierci św. Jana Pawła II.

5. Caritas naszej parafii prowadzi zbiórkę produktów spożywczych i chemicznych dla rodzin i osób potrzebujących takiej pomocy. Produkty te można składać do wystawionego przy chrzcielnicy kosza. Można również złożyć ofiarę pieniężną do puszek na jałmużnę postną dla najuboższych parafian. Jedna puszka znajduje się przy chrzcielnicy, a druga przy ołtarzu św. Tadeusza. Bóg zapłać za każdy dar serca, który pomoże potrzebującym z naszej parafii.

6. Składając deklarację podatkową za rok 2019 możemy pomóc naszym parafianom, korzystającym ze wsparcia w naszym Oddziale Caritas, przeznaczając 1% podatku dla Caritas Archidiecezji Warszawskiej, zaznaczając naszą parafię.

7. W świetle rozporządzenia w czasie epidemii może uczestniczyć we mszach świętych i nabożeństwach do 5 osób. Dlatego prowadzimy zapisy, a numer telefonu podany jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii. Można zapisywać się telefonicznie i poprzez formularz. Kancelaria parafialna nie prowadzi zapisów. Zapisy dotyczą wszystkich parafian (oprócz ścisłego grona służby liturgicznej), również osoby które zamawiały intencje - te prosimy o zgłoszenia z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem).

8. Spowiedź święta w tym tygodniu codziennie od jutra do soboty włącznie. Rano od godz. 8:45 do 9:30 oraz wieczorem od godz. 18:45 do 19:30. Spowiedź będzie odbywała się równocześnie w kościele górnym i dolnym oraz w pomieszczeniu za kaplicą adoracji Najświętszego Sakramentu - wejście przez kaplicę lub boczne wejście przy zakrystii (dla służby liturgicznej). Jeśli jest to możliwe, zwracamy się z prośbą, aby Ci, którzy przystępują do spowiedzi świętej mieli ze sobą jednorazową maseczkę. Do spowiedzi świętej nie są prowadzone zapisy.

9. Po spowiedzi świętej będzie można przyjąć komunię świętą w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. W niedzielę, dzisiaj i za tydzień komunia będzie udzielana o godz. 10:30 i 19:00 również w kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu. Aby przyjąć komunię świętą w niedzielę poza mszą świętą trzeba wcześniej godnie uczestniczyć we mszy świętej transmitowanej przez telewizję, radio lub internet. Transmisja mszy świętej z naszego kościoła w dni powszednie o godz. 8:00 rano, a w niedzielę o 9:30. Transmisja drogi krzyżowej w piątek o godz. 17:00 i 19:00, a Gorzkie Żale w niedzielę o 17:00.

10. Wyrazy szczególnego podziękowania kierujemy do tych osób, które w tym ciężkim czasie dla nas wszystkich, zatroskani o parafię , wspierają nas, wpłatami na konto parafialne, albo przynosząc ofiarę do siostry Jonaszy do zakrystii. Niech Bóg Wam Błogosławi!