DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK B

5.09.2021


 

 1. Dzisiaj o godzinie 16:30 spotkanie w dolnym kościele kół Żywego Różańca, a o godzinie 17:30 nabożeństwo adoracyjne.
   
 2. Od piątku trwa 9 dniowa nowenna przygotowująca nas bezpośrednio do beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Nowenna odprawiana jest codziennie do soboty włącznie podczas każdej mszy świętej. Beatyfikacja jak wiemy, odbędzie się w niedzielę 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej o godzinie 12:00. Dlatego też w naszym kościele nie będzie mszy świętej o godzinie 12:30 w niedzielę za tydzień, abyśmy wszyscy mogli obejrzeć transmisję z tej uroczystości.
   
 3. W środę 8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w tym dniu: rano o godzinie 7:00, 7:30 i 8:00 oraz wieczorem o 17:30 i 18:00.
   
 4. Cotygodniowe spotkania bezpośrednio przygotowujące młodzież do sakramentu bierzmowania, zostają wznowione dzisiaj po mszy świętej o godzinie 18:00. Zapraszamy również starszą młodzież oraz osoby dorosłe, które nie przystąpiły jeszcze do tego sakramentu. Bierzmowanie odbędzie się w czwartek 28 października bieżącego roku, więc w uroczystość odpustową naszej parafii.
   
 5. Jednym ze znaków naszej troski o powołania kapłańskie jest wspieranie seminarium duchownego modlitwą i materialnie. Ofiary składane na tacę w niedzielę za tydzień będą przeznaczone na potrzeby naszego Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego.
   
 6. Od poniedziałku 27 września rozpoczyna się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki o godzinie 19.00. Wejście przez kaplicę adoracji Najświętszego Sakramentu.
   
 7. Rodzice dzieci z obecnych klas trzecich, które chcą przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii, zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 20 września 2021 roku o godzinie 19:00 w dolnym Kościele. Omówione zostaną na tym spotkaniu sprawy organizacyjne.
   
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy włączają się swoją ofiarnością w dzieło remontowe naszego kościoła i domu parafialnego. Ofiary na remont można składać w kopercie na tacę, zostawić u siostry w kancelarii lub zakrystii albo wpłacić przelewem na rachunek parafii podany na stronie internetowej w zakładce kontakt.
   
 9. Wobec trudnej sytuacji panującej w Afganistanie oraz dużej liczby uchodźców, Caritas Polska organizuje konkretną pomoc dla poszkodowanych przebywających na terenie naszego kraju. Dlatego, dziś - w niedzielę 5 września prosimy o modlitwę w intencji uchodźców oraz organizujemy zbiórkę funduszy do puszek przy wyjściu z kościoła po każdej mszy świętej. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.
   
 10. Pierwsze spotkanie powakacyjne scholi dziecięcej odbędzie się 10 września. Tak jak w ubiegłych latach spotkania odbywać się będą w sali z fortepianem w piątki o godzinie 19:00, a w niedziele o 10:40 próba śpiewu. Nie będzie spotkania i śpiewu 24 i 26 września.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16