DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

II NIEDZIELA ADWENTU

ROK C

5.12.2021


 

 1. Dzisiaj o godzinie 16:30 spotkanie kół Żywego Różańca, a o godzinie 17:30 nabożeństwo adoracyjne.
   
 2. Zapraszamy na msze święte roratnie o godzinie 6:30. Odbywają się one codziennie w dni powszednie. Pamiętajmy o przyniesieniu na roraty świec bądź lampionów. W czasie Adwentu msze święte w dni powszednie są sprawowane o godzinie 6:30 (roraty), 8:00 i 18:00.
   
 3. Święty Mikołaj przybędzie do naszych dzieci jutro 6 grudnia podczas rorat.
   
 4. W środę 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.  Msze święte o godzinie 6:30, 8:00, 12:00 i 18:00. Wsłuchując się w prośbę Matki Najświętszej zapraszamy w tym dniu na modlitwę w kościele górnym o godzinie 12:00 – w godzinie Łaski dla całego świata. Będzie msza święta i różaniec fatimski oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
   
 5. Ofiary składane na tacę w niedzielę za tydzień będą przeznaczone na nasz fundusz remontowy.
   
 6. Prosimy o nabywanie kalendarzy parafialnych. Są one dostępne przy wyjściu z kościoła po mszach świętych niedzielnych, a w tygodniu po roratach oraz w kancelarii w godzinach urzędowania i w zakrystii. Kalendarze są dostępne za dobrowolną ofiarą, jednak nie mniejszą niż 10 złotych za sztukę.
   
 7. Rekolekcje adwentowe rozpoczynamy za dwa tygodnie w niedzielę 19 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ksiądz Andrzej Kinowski, proboszcz parafii Matki Bożej Różańcowej w Szaróweczce na Ukrainie.
  Program rekolekcji jest następujący:  
  - w niedzielę rozpoczęcie rekolekcji podczas każdej mszy świętej;
  - w poniedziałek i wtorek: 06:30 (roraty), 12:00, 18:00, 20:00.
  Dzieci i młodzież zapraszamy razem z dorosłymi, szczególnie na roraty. Spowiedź święta dla wszystkich w poniedziałek i wtorek podczas każdej mszy świętej.

   
 8. Przy chrzcielnicy został umieszczony kosz na artykuły żywnościowe i chemiczne, które zostaną przeznaczone na przygotowanie paczek świątecznych dla osób z naszej parafii potrzebujących wsparcia. Można nabywać świece. Caritas składa podziękowania za każdy dar serca.
   
 9. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w niedzielę przy wyjściu z kościoła, a w ciągu tygodnia w zakrystii po mszach świętych oraz w kancelarii.
   
 10. W sobotę 18 grudnia kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych naszej parafii od godziny 9:15 do 14:00. Ktoś z rodziny lub sąsiadów musi zgłosić chorego, a następnie przygotować chorego i jego mieszkanie na wizytę kapłana, spełniając wszystkie wymagania, wynikające z obecnie obowiązujących przepisów sanitarnych.
   
 11. Aby w kościele zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym, prosimy na mszach świętych z licznym udziałem wiernych (w niedziele, w święta, na roratach) zajmować miejsca w dolnym kościele. Jest tam nagłośnienie, wizja na ekranie oraz udzielana komunia święta.
   
 12. Dzisiaj wspieramy duchowo i materialnie Kościół Katolicki w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej (w sumie w 13 państwach). Obecnie za wschodnią granicą, służy 585 kapłanów diecezjalnych i zakonnych, 560 sióstr i braci zakonnych oraz wolontariusze świeccy z Polski. Nasze ofiary przeznaczone są na budowę nowych kościołów, domów katechetycznych, wspieranie letniego wypoczynku z formacją dzieci i młodzieży, wspieranie w funkcjonowaniu świetlic, przedszkoli, domów dziecka i samotnej matki i przytuliska dla bezdomnych, stołówki i kuchnie dla najbiedniejszych. W całej Polsce przeprowadzana jest zbiórka do puszek, której celem jest pomoc odradzającemu się, ale znajdującemu się w jakże trudnych warunkach Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na ten cel.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16