DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

III NIEDZIELA ADWENTU

ROK C

12.12.2021


 

 1. Dzisiaj o godzinie 17:30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
   
 2. Zapraszamy na msze święte roratnie o godzinie 6:30. Odbywają się one codziennie w dni powszednie. Pamiętajmy o przyniesieniu na roraty świec bądź lampionów. W czasie Adwentu msze święte w dni powszednie są sprawowane o godzinie 6:30 (roraty), 8:00 i 18:00.
   
 3. W najbliższą sobotę 18 grudnia kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych od godziny 9:15 do 14:00. Ktoś z rodziny lub sąsiadów musi zgłosić chorego, a następnie przygotować chorego i jego mieszkanie na wizytę kapłana, spełniając wszystkie wymagania wynikające z obecnie obowiązujących przepisów sanitarnych.
   
 4. Rekolekcje adwentowe rozpoczynamy za dwa tygodnie w niedzielę 19 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ksiądz Andrzej Kinowski, proboszcz parafii Matki Bożej Różańcowej w Szaróweczce na Ukrainie.
  Program rekolekcji jest następujący:  
  - w niedzielę rozpoczęcie rekolekcji podczas każdej mszy świętej;
  - w poniedziałek i wtorek: 06:30 (roraty), 12:00, 18:00, 20:00.
  Dzieci i młodzież zapraszamy razem z dorosłymi, szczególnie na roraty. Spowiedź święta dla wszystkich w poniedziałek i wtorek podczas każdej mszy świętej.

   
 5. Przy chrzcielnicy został umieszczony kosz na artykuły żywnościowe i chemiczne, które zostaną przeznaczone na przygotowanie paczek świątecznych dla osób z naszej parafii potrzebujących wsparcia. Można nabywać świece. Caritas składa podziękowania za każdy dar serca.
   
 6. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w niedzielę przy wyjściu z kościoła, a w ciągu tygodnia w zakrystii po mszach świętych oraz w kancelarii.
   
 7. Zwracamy się z serdeczną prośbą, o nabywanie kalendarzy parafialnych na rok 2022. Kalendarze ścienne, trójdzielne można nabywać w kościele, w zakrystii albo w kancelarii. Ofiarę za kalendarze można składać w tradycyjnej formie lub przelewem na rachunek bankowy podany w kalendarzu i na stronie internetowej. Kalendarze zawierają wszystkie uroczystości i święta kościelne. Kalendarz parafialny jest zawsze udanym prezentem mikołajkowym lub świątecznym. Łącznie, tak jak w poprzednich latach, jedna z rodzin naszej parafii ofiarowała 500 sztuk kalendarzy. W związku z pandemią i ograniczeniami ilości wiernych w kościele, bardzo prosimy o pomoc w rozprowadzeniu kalendarzy - wśród sąsiadów i znajomych.
   
 8. Aby w kościele zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym, prosimy na mszach świętych z licznym udziałem wiernych (w niedziele, w święta, na roratach) zajmować miejsca w dolnym kościele. Jest tam nagłośnienie, wizja na ekranie oraz udzielana komunia święta.
   
 9. Wyrazy szczególnego podziękowania kierujemy do tych osób, które w tym ciężkim dla nas wszystkich czasie, zatroskani o parafię, wspierają nas, wpłacając na konto parafialne, albo przynosząc ofiarę do zakrystii lub kancelarii. Niech Bóg Wam Błogosławi!

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16