UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

6.01.2020

1. Dzisiaj uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywana także świętem „Trzech Króli”. Msze święte według porządku niedzielnego. Na każdej mszy świętej odbywa się obrzęd poświęcenia kadzidła i kredy, które można nabyć pod chórem. Ofiary składane w tym dniu jak każdego roku, przeznaczone są na rozwój misji katolickich w świecie.

2. W najbliższym tygodniu jak i w całym miesiącu są wolne intencje mszalne. Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby zamawiać msze święte w dni powszednie rano.

3. W niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego. Na każdej mszy świętej odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne, a ofiary składane na tacę przeznaczone zostaną na nasz fundusz remontowy.

4. W niedzielę 12 stycznia o godzinie 16:30 w kościele dolnym zapraszamy na jasełka oraz na wspólne kolędowanie.

5. Od poniedziałku do piątku wizyta duszpasterska rozpoczynać się będzie od godzinie 16:00 a w soboty od godziny 10:00. Plan Kolędy można znaleźć w kruchcie kościoła, na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii, a także staramy się, aby każdy mógł znaleźć informację o terminie wizyty w swojej skrzynce pocztowej lub przy wejściu do bloku. Kto chciałby pomóc przy powiadamianiu o kolędzie, prosimy zgłosić się do zakrystii zaraz po mszy świętej. Jednocześnie pragniemy poinformować, że osoby, które z różnych przyczyn nie będą mogły przyjąć do swego domu kapłana w wyznaczonym czasie, będą mogły to uczynić w dodatkowym terminie, tj. w sobotę 1 lutego albo w poniedziałek 3 lutego. Ewentualne zgłoszenia prosimy w takim przypadku kierować do kancelarii w godzinach urzędowania oraz osobiście w zakrystii po każdej mszy świętej. W czasie trwania kolędy, wieczorem w dni powszednie, będzie tylko msza święta o godzinie 18:00. Spowiedź święta 20 minut przed tą mszą świętą. Również Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki podczas trwania kolędy, będzie do Mszy świętej wieczornej.