DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK C

27.02.2022


 

 1. Zapraszamy dzisiaj na nieszpory o godzinie 17:30.
   
 2. Obecny tydzień do soboty 5 marca włącznie, to czas modlitwy o trzeźwość naszego Narodu. Niech nasza modlitwa przyniesie błogosławione owoce umiarkowania i abstynencji - postaw tak potrzebnych dla ratowania Polski.
   
 3. Od wtorku 1 marca w naszym kościele w dni powszednie będą sprawowane dwie msze święte wieczorem o godzinie 17:30 i 18:00.
   
 4. W tym tygodniu 2 marca przypada Środa Popielcowa. Na rozpoczęcie Wielkiego Postu i na znak pokuty przyjmujemy popiół na nasze głowy. Będzie to znak naszej pokory, a zarazem znak naszej wiary, bo choć jesteśmy słabi i grzeszni, to Chrystus swoją mocą ten ludzki proch wyniósł do godności dzieci Bożych. Pragniemy przez pokutę wrócić do Boga i dobrze przygotować się na wielkie święta śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Msze święte w Środę Popielcową o godzinie 7:00, 8:00, 9:00 oraz wieczorem o godzinie 17:00, 18:00 i 20:00. W Popielec obowiązuje post ścisły, czyli wstrzymanie się od pokarmów mięsnych oraz ilościowe ograniczenie posiłków (dozwolony jeden posiłek do syta i dwa posiłki mniejsze). Dotyczy to wszystkich wiernych między 18 a 60 rokiem życia.  W tym roku w związku z prośbą Ojca świętego, post ten ofiarujemy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą.
   
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta w pierwszy piątek rano od godziny 7:00 oraz popołudniu od godziny 16:45.
   
 6. W okresie Wielkiego Postu w szczególny sposób rozważamy mękę Pana Jezusa. W naszym kościele w każdy piątek droga krzyżowa o godzinie 17:00 i 19:00 z możliwością przyjęcia komunii świętej. Bezpośrednio po drodze krzyżowej o godzinie 17:00 spotkanie kandydatów na ministrantów i młodszych ministrantów. Natomiast po mszy świętej o godzinie 18:00, a przed drogą krzyżową o godzinie 19:00, spotkanie starszych ministrantów i lektorów. W każdą niedzielą Gorzkie Żale o godzinie 17:00. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach pasyjnych.
   
 7. Ofiary składane na tacę w niedzielę za tydzień, zostaną przeznaczone na potrzeby naszego Warszawskiego Seminarium Duchownego.
   
 8. Caritas naszej parafii, prowadzi przez okres Wielkiego Postu zbiórkę produktów spożywczych i chemicznych dla rodzin i osób potrzebujących takiej pomocy. Produkty te można składać do wystawionego przy chrzcielnicy kosza. Kto ma kłopoty ze zrobieniem zakupów i dostarczeniem ich do kościoła, może złożyć ofiarę do puszki przy koszu. Bóg zapłać za każdy dar serca, który pomoże potrzebującym z naszej parafii.
   
 9. Składając deklarację podatkową za rok 2021 możemy pomóc naszym parafianom, korzystającym ze wsparcia w naszym oddziale Caritas, przeznaczając 1% podatku dla Caritas Archidiecezji Warszawskiej ze wskazaniem naszej parafialnej Caritas w odpowiednich rubrykach deklaracji podatkowej.
   
 10. W związku z bardzo trudną i bolesną sytuacją na Ukrainie będziemy się modlić w intencji pokoju w kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu od godziny 8:00 rano w Środę Popielcową do godziny 7:00 rano w czwartek. Dlatego prosimy wpisywać się po każdej mszy świętej na kartkach, które są na stolikach pod chórem, o której godzinie możemy przyjść. Chcielibyśmy, żeby Pan Jezus był bez przerwy w tym czasie adorowany. W Środę Popielcową po każdej mszy świętej w kaplicy odbędzie się krótka adoracja wspólnotowa.
   
 11. W odpowiedzi na apel Polskiego Czerwonego Krzyża, który ogłasza zbiórkę darów rzeczowych pod hasłem #napomocUkrainie jest wystawiony kosz przy chrzcielnicy, do którego można składać konkretne dary. Szczegółowe informacje, co można przynosić, są dostępne na naszej stronie internetowej oraz na tablicach ogłoszeń.
   
 12. Wraz z całym Kościołem w Polsce wyrażamy naszą solidarność ze wszystkimi Ukraińcami, zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie, zapewniając ich o naszej bliskości, modlitwie oraz gotowości do pomocy. Odpowiadając na ten apel zbieramy ofiary do puszek na pomoc dla cierpiących z powodu agresji. Ofiary są zbierane po każdej mszy świętej dzisiaj i w Środę Popielcową.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16