DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

ROK A

6.08.2023


 

 1. Różaniec w intencji pokoju na Ukrainie odmawiamy codziennie o godzinie 17:30 w kościele. Osoby chętne do prowadzenia modlitwy różańcowej w sierpniu prosimy o wpisywanie się na kartkę leżącą na ławce pod chórem.
   
 2. Zachęcamy wszystkich dorosłych, aby na czas sierpnia, odważnie podjęli decyzję, o całkowitej abstynencji od alkoholu i innych środków odurzających. Pójdźmy z pomocą wszystkim cierpiącym z powodu uzależnień, szczególnie alkoholizmu. Po każdej mszy świętej można wpisać się do parafialnej „księgi abstynencji”, która wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła.
   
 3. We wtorek, 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w tradycji ludowej zwana Matki Bożej Zielnej.  Msze święte w naszym kościele o godzinie 7:30, 9:30, 11:00, 18:00 i 20:00. W tym dniu tradycyjnie błogosławimy zioła, kwiaty, kłosy zbóż i owoce jako plony tegorocznej pracy.
   
 4. Serdecznie dziękujemy za ofiary, zarówno składane na tacę, jak i te wpłacane na parafialne konto. Dzisiejsza taca przeznaczona zostanie na fundusz remontowy naszej parafii. Od poniedziałku ruszy remont mieszkania, w którym zamieszka nowy wikariusz a w następnym tygodniu rozpoczną się prace remontowe sali świętego Tadeusza.
   
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne są nowe numery tygodników katolickich: „Idziemy”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”.
   
 6. Wszystkim udającym się na wakacyjne urlopy życzymy bezpiecznych podróży, dobrej pogody i odpoczynku.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16