DZIĘKUJEMY

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

13.08.2023

1. We wtorek, 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w tradycji ludowej zwana Matki Bożej Zielnej.  Msze święte w naszym kościele o godzinie 7:30, 9:30, 11:00, 18:00 i 20:00. W tym dniu tradycyjnie błogosławimy zioła, kwiaty, kłosy zbóż i owoce jako plony tegorocznej pracy.

2. Trwają prace remontowe w naszej parafii. Zostało już odnowione mieszkanie, w którym zamieszka ksiądz Przemysław, nasz nowy wikariusz. Obecnie trwa remont sali świętego Tadeusza, która będzie służyła jako miejsce spotkań naszych grup duszpasterskich. Pod koniec sierpnia zaczniemy prace przy nowo powstającej w naszej parafii kawiarence. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wsparcie materialne, dzięki któremu możemy prowadzić wyżej wymienione prace remontowe.

3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne są nowe numery tygodników katolickich: „Idziemy”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”.

4. Wszystkim udającym się na wakacyjne urlopy życzymy bezpiecznych podróży, dobrej pogody i odpoczynku.