DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK C

6.11.2022


 

 1. Przypominamy, że różaniec w intencji zakończenia wojny i pokoju na Ukrainie odmawiamy codziennie o godzinie 17:30 w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Natomiast w każdą sobotę o godzinie 6:30 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy.
   
 2. Dziś (niedziela, 6 listopada) odbędzie się spotkanie kół Żywego Różańca. Zapraszamy do dolnego kościoła na godzinę 16:30.
   
 3. W najbliższy czwartek (10 listopada) przypada 66. rocznica urodzin księdza kanonika Andrzeja Kwaśnika - byłego proboszcza naszej parafii, tragicznie zmarłego 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem. Wdzięczni Bogu za dar kapłaństwa księdza Andrzeja, pragniemy tego dnia, oprócz modlitwy, zapalić znicz oraz złożyć kwiaty przy Jego grobie w Panteonie Wielkich Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej. Osoby pragnące włączyć się w tę inicjatywę, wychodząc dziś z kościoła, mogą złożyć ofiarę do puszki wystawionej na stoliku z gazetami. Za złożone datki składamy serdeczne: „Bóg zapłać!”.
   
 4. W piątek, 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia w Świątyni Opatrzności Bożej, o godzinie 10:00 zostanie odprawiona uroczysta msza święta w intencji naszej Ojczyzny pod przewodnictwem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza. Udział w niej wezmą przedstawiciele najwyższych władz państwowych. Zostanie zapalona też Świeca Niepodległości. Wieczorem o godzinie 17:00 (także w Świątyni Opatrzności Bożej), rozpocznie się koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości pt. „Requiem dla świata”.
   
 5. Wszystkich małżonków zapraszamy na kolejną randkę małżeńską pod hasłem: „Słowo między nami!”. Każde spotkanie to rodzinna Eucharystia, konferencja dla małżeństw, zadania do pracy w parach. W czasie spotkania możliwość skorzystania z opieki nad dziećmi. Najbliższe spotkanie odbędzie się 13 listopada. Zaczniemy Eucharystią o godzinie 16:00. Spotkanie zakończy się około godziny 19:00. Temat najbliższego spotkania: „Jak dbać o bliskość w małżeństwie?”. Więcej informacji i zapisy na naszej stronie internetowej.
   
 6. Zapraszamy do udziału w konkursie na „Bożonarodzeniową kartkę pocztową”. Konkurs jest dedykowanych dla wszystkich: „od przedszkola - do seniora”. Prace, wykonane w dowolnej technice, ale w wymaganym formacie A4 należy składać w zakrystii do 20 listopada. Na odwrocie prosimy o podanie imienia i wieku autora. Uwaga: każdy może przedłożyć tylko jeden projekt. Najlepsze kartki zostaną wydrukowane, a następnie będą rozprowadzane w naszej parafii.
   
 7. Trwają zapisy na kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku szkolnym 2022/2023. Młodzież z klas ósmych szkół podstawowych zapraszamy z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym i wszystkimi niezbędnymi dokumentami na obowiązkowe spotkanie 13 listopada (niedziela) po mszy świętej o godzinie 18:00 w kościele. Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.
   
 8. Zbliża się okres Adwentu, czas w którym będziemy gromadzić się na roratach. Po mszy świętej chcemy kontynuować tradycję adwentowych śniadań dla dzieci, bo przecież wiemy, że: szkoła na głodnego to nic dobrego. Wszystkich chcących włączyć się w organizację i przygotowywanie śniadań prosimy o wpisywanie się na listę dostępną w zakrystii.
   
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne są nowe numery tygodników katolickich: „Idziemy”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”.
   
 10. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16