DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK C

30.10.2022


 

 1. W poniedziałek ostatnie już nabożeństwo różańcowe w miesiącu październiku. W dalszym ciągu pamiętamy o tragedii, która rozgrywa się za naszą wschodnią granicą. Dlatego też kontynuujemy modlitwę na różańcu prosząc Najświętszą Maryję Pannę o łaskę pokoju na Ukrainie i na całym świecie. Różaniec w listopadzie odbywać się będzie w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu o godzinie 17:30.
   
 2. Przypominamy, że w listopadzie powraca msza święta odprawiana o godzinie 17:30.
   
 3. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy kartki z wypisanymi imionami zmarłych, których będziemy polecać w wypominkach jednorazowych (odczytywanych w Dzień Zaduszny, 2 listopada) i całorocznych. Wypominki całoroczne są odczytywane przez cały rok, w każdą niedzielę o godzinie 9:00 i 12:00. Ponadto w każdy pierwszy piątek miesiąca w intencji tych zmarłych jest odprawiana msza święta. Na ławce pod chórem, a także na bocznych ołtarzach, wyłożone są kartki, na których można wypisać swoich zmarłych i wypełnione przynieść do księdza. Bardzo prosimy o wyraźne pisanie.
   
 4. Wszystkich parafian zapraszamy do naszego kościoła w poniedziałek 31 października (jutro) o godzinie 20:00 na „Wieczór ze Świętymi”. W programie adoracja Najświętszego Sakramentu, uwielbienie oraz życiorysy różnych świętych.
   
 5. We wtorek, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego tj. 7:30, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00 oraz 20:00.
   
 6. W środę, 2 listopada obchodzimy w Kościele wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, zwyczajowo zwane Dniem Zadusznym. Msze święte o godzinie 7:00, 8:00 i 18:00. O godzinie 17:00 odbędzie się procesja żałobna za zmarłych połączona z modlitwą i wyczytywaniem wypominek jednorazowych.
   
 7. Przypominamy, że od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny i ofiarować go w intencji dusz w czyśćcu cierpiących. To bezinteresowny dar miłości, który możemy przekazać innym. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: stan łaski uświęcającej (jeżeli trzeba - spowiedź sakramentalna), przyjęcie komunii świętej, modlitwa w intencjach ojca świętego, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.
   
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek msza święta o Chrystusie Najwyższym Kapłanie o godzinie 8:00 oraz całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21:00 zakończona Apelem Jasnogórskim. W pierwszy piątek msze święte rano o godzinie 7:00, 7:30 i 8:00 oraz wieczorem o 17:30 i 18:00. Spowiadamy podczas każdej mszy świętej. W pierwszą sobotę msza święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godzinie 8:00.
   
 9. Trwają zapisy na kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku szkolnym 2022/2023. Młodzież z klas ósmych szkół podstawowych zapraszamy z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym i wszystkimi niezbędnymi dokumentami na obowiązkowe spotkanie 13 listopada (niedziela) po mszy świętej o godzinie 18:00 w kościele (uwaga zmiana terminu względem tego, co było ogłaszane na spotkaniu 9 października). Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.
   
 10. Troską duszpasterską otaczamy osoby chore i starsze mieszkające na terenie naszej parafii. Ksiądz odwiedza te osoby w pierwszy piątek miesiąca. Wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z posługi kapłana w piątek, 4 listopada prosimy o kontakt z księdzem Wojciechem. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii po mszach świętych lub w godzinach pracy kancelarii parafialnej.
   
 11. W przyszłą niedzielę, 6 listopada o godzinie 16:30 w dolnym kościele odbędzie się spotkanie kół Żywego Różańca.
   
 12. Wszystkich małżonków zapraszamy na kolejną randkę małżeńską pod hasłem: „Słowo między nami!”. Każde spotkanie to rodzinna Eucharystia, konferencja dla małżeństw, zadania do pracy w parach. W czasie spotkania możliwość skorzystania z opieki nad dziećmi. Najbliższe spotkanie odbędzie się 13 listopada. Zaczniemy Eucharystią o godzinie 16:00. Spotkanie zakończy się ok. godziny 19:00. Temat najbliższego spotkania: „Jak dbać o bliskość w małżeństwie?”. Więcej informacji i zapisy na naszej stronie internetowej.
   
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne są nowe numery tygodników katolickich: „Idziemy”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”.
   
 14. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16