DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

II NIEDZIELA ADWENTU

ROK B

6.12.2020


 

 1. Dzisiaj o godzinie 17:30 nabożeństwo adoracyjne.
   
 2. Zapraszamy na msze święte roratnie o godzinie 6:30. Odbywają się one codziennie w dni powszednie. Pamiętajmy o przyniesieniu na roraty świec bądź lampionów. W czasie Adwentu msze święte w dni powszednie są sprawowane o godzinie 6:30 - roraty, 8:00 i 18:00.
   
 3. We wtorek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godzinie 6:30, 8:00, 12:00 i 18:00. Wsłuchując się w prośbę Matki Najświętszej zapraszamy w tym dniu na modlitwę w kościele górnym o godzinie 12:00. – w godzinie Łaski dla całego świata. Będzie msza święta i różaniec fatimski oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
   
 4. Ofiary składane na tacę w niedzielę w niedzielę za tydzień będą przeznaczone na nasz fundusz remontowy.
   
 5. Prosimy o nabywanie kalendarzy parafialnych. Są one dostępne przy wyjściu z kościoła po mszach świętych niedzielnych, a w tygodniu po roratach w kancelarii i zakrystii w godzinach urzędowania. Kalendarze są dostępne za dobrowolną ofiarą, jednak nie mniejszą niż 10 zł za sztukę.
   
 6. Rekolekcje adwentowe rozpoczynamy za tydzień w niedzielę 13 grudnia. Rekolekcje poprowadzi nasz ksiądz diecezjalny, były proboszcz w parafii świętego Mikołaja w Warce, ksiądz Stanisław Dobkowski. Program Rekolekcji jest następujący:
  • niedziela: rozpoczęcie rekolekcji podczas każdej mszy świętej.
  • poniedziałek i wtorek: 06:30 – roraty, 12:00, 18:00 lub 20:00. Dzieci i młodzież zapraszamy razem z dorosłymi szczególnie na roraty. Spowiedź święta dla wszystkich w poniedziałek i wtorek podczas każdej mszy świętej.
    
 7. Przy chrzcielnicy został umieszczony kosz na artykuły żywnościowe i chemiczne, które zostaną przeznaczone na przygotowanie paczek świątecznych dla osób z naszej parafii potrzebujących wsparcia. Caritas składa podziękowania za każdy dar serca.
   
 8. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w niedzielę przy wyjściu z kościoła, a w ciągu tygodnia w zakrystii po mszach świętych i w kancelarii.
   
 9. W sobotę 12 grudnia kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych naszej parafii od godziny 9:15 do 14:00. Ktoś z rodziny lub sąsiadów musi zgłosić chorego, a następnie przygotować chorego i jego mieszkanie na wizytę kapłana, spełniając wszystkie wymagania , wynikające z obecnie obowiązujących przepisów sanitarnych.
   
 10. Aby w kościele zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym, prosimy na mszach świętych z licznym udziałem wiernych; w niedziele, w święta, na roratach zajmować miejsca w dolnym kościele. Jest tam nagłośnienie, wizja na ekranie oraz udzielana Komunia Święta.
   
 11. Dzisiaj modlimy się i wspieramy materialnie Kościół na wschodzie. W całej Polsce przeprowadzana jest zbiórka do puszek, której celem jest pomoc odradzającemu się, ale znajdującemu się w jakże trudnych warunkach Kościołowi na wschodzie. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na ten cel.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16