© Copyright 2021 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16

PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.

IV NIEDZIELA ADWENTU

ROK B

20.12.2020

1. Dziś o godzinie 17:30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

2. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć przy wyjściu z kościoła.

3. Prosimy o nabywanie kalendarzy parafialnych.

4. Dzisiaj IV i ostatnia niedziela Adwentu, coraz bardziej wchodzimy w nastrój świąteczny, obchód tajemnicy Wcielenia Boga. Przed nami już ostatnie roraty (do czwartku 24 grudnia o godzinie 6:30). Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy w tym roku jeszcze nie byli.

5. W czwartek wigilia uroczystości Bożego Narodzenia. Jest to wspaniała może jedyna w roku okazja do odrodzenia naszych rodzin. Niech tej wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii, dzielenie się opłatkiem oraz wspólny śpiew kolęd. Nie profanujmy wieczerzy wigilijnej przez podawanie alkoholu. Zachowajmy w naszych rodzinach piękną tradycję, że po wieczerzy wigilijnej śpiewamy wspólnie kolędy, a następnie wszyscy udajemy się o północy na pasterkę. Po niej zapraszamy na chwilę wspólnego kolędowania. Ofiary składane na tacę podczas pasterki przeznaczone zostaną na fundusz obrony życia i utrzymanie domów samotnej matki. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę: 7:30, 9:30, 11:00, 12:30 , 18:00 i 20:00. W niedzielę 27 grudnia przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na każdej Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

6. Wizyta Duszpasterska tradycyjnie zwana kolędą, w tym roku w naszej parafii odbędzie się w zmienionej formie. Zamiast wizyt w domach, spotkamy się w naszym kościele. Najwcześniej obędzie się po feriach, a więc po 17 stycznia, w zależności od przepisów sanitarnych. Wszystko będzie wcześniej zapowiedziane w ogłoszeniach parafialnych.