DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

ROK A

7.06.2020


 

 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odbywają się codziennie godzinie 17:30.
   
 2. W najbliższy czwartek 11 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Tego dnia lud chrześcijański składa świadectwo wiary w Eucharystię. Msze święte w Boże Ciało w naszym kościele o godzinie: 7:30, 9:30, 11:00, 12:30 i 18:00. W tym dniu nie będzie mszy świętej o godzinie 20:00. Po mszy świętej o godzinie 9:30 odbędzie się procesja do czterech ołtarzy wewnątrz kościoła. Wszystkich chętnych do przygotowania tych ołtarzy, zapraszamy w środę na godzinę 19:00. Dzieci komunijne oraz rocznicowe, przychodzą do kościoła w Boże Ciało na godzinę 9:30 w strojach komunijnych. Przez kolejne dni po Bożym Ciele do 18 czerwca włącznie, w ramach nabożeństwa czerwcowego o godzinie 17:30, będziemy codziennie wychodzić w procesji wokół naszej świątyni.
   
 3. Dzieci, które już przyjęły Pierwszą Komunię Świętą oraz te które Ją przyjmą w najbliższym czasie, zapraszamy wraz z rodzicami na mszę świętą w każdą niedzielę o godzinie 11:00 w strojach komunijnych.
   
 4. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w tym roku odbędzie się w niedzielę 21 czerwca o godzinie 12:30. Prosimy rodziców o zgłaszanie dzieci w zakrystii i kancelarii.
   
 5. Od 30 maja obowiązują nowe przepisy dotyczące wielu dziedzin życia, w tym kultu religijnego. Po dwóch i pół miesiąca obostrzeń, możemy wreszcie wrócić do uczestnictwa w Eucharystii, która jest źródłem i szczytem życia chrześcijańskiego. Bez Eucharystii, szczególnie sprawowanej w niedzielę, nie możemy w pełni żyć jako chrześcijanie. Z uwagi na złagodzone rygory na czas epidemii, ksiądz kardynał Kazimierz Nycz odwołał dyspensę z dnia 26 marca br. Wracamy więc do zwykłych zasad, obowiązujących w prawie kościelnym. Odwołane zostają transmisje z naszego kościoła w dni powszednie o godzinie 8:00 rano i w niedzielę o 9:30. Jak stwierdza ksiądz kardynał msze święte dla chorych, transmitowane w mediach przed pandemią, wystarczająco zaspokoją potrzeby wiernych w nowej sytuacji. Przy okazji pragnę serdecznie podziękować p. Mateuszowi, za prowadzenie tych transmisji oraz naszej parafialnej strony internetowej. Nie tylko za to, że prowadzi, ale że robi to tak wspaniale.
   
 6. Dzisiaj 7 czerwca obchodzimy po raz trzynasty Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy i zawierzamy Bożej Opaczności obecny czas Kościoła i świata”. Z racji Święta Dziękczynienia, po każdej mszy świętej we wszystkich kościołach w Polsce, prowadzona jest zbiórka do puszek na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16