III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

15.03.2020

1. Dzisiaj o godzinie 17:00 jak w każdą niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale.

2. Nabożeństwo drogi krzyżowej we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godzinie 17:00 i 19:00. Po nabożeństwach drogi krzyżowej będzie możliwość przyjęcia Komunii Świętej.

3. Przypominamy, że postanowieniem wielkopostnym może być dobrowolna abstynencja. Zachęcamy wszystkich do modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach oraz składania i odnawiania przyrzeczeń abstynencji. W naszym kościele można to uczynić, wpisując się do księgi abstynencji, która wyłożona jest przy wyjściu z kościoła.

4. Caritas naszej parafii prowadzi przez okres Wielkiego Postu zbiórkę produktów spożywczych i chemicznych dla rodzin i osób potrzebujących takiej pomocy. Produkty te można składać do wystawionego przy chrzcielnicy kosza. Kto ma kłopoty ze zrobieniem zakupów i dostarczeniem ich do kościoła, może złożyć ofiarę do puszki przy koszu. Bóg zapłać za każdy dar serca, który pomoże potrzebującym z naszej parafii.

5. Składając deklarację podatkową za rok 2019 możemy pomóc naszym parafianom, korzystającym ze wsparcia w naszym oddziale Caritas, przeznaczając 1% podatku dla Caritas Archidiecezji Warszawskiej w rubrykach deklaracji podatkowej.

6. Dzisiaj wychodząc z naszego kościoła składamy ofiarę do puszek, aby pomóc polskim misjonarzom w organizowaniu działalności ewangelizacyjnej oraz realizacji dzieł miłosierdzia.

7. Kto chciałby posiadać kartę wstępu na Plac Piłsudskiego 7 czerwca 2020 roku na beatyfikację Stefana kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia, prosimy wpisać się na listę, która znajduje się pod chórem.

8. Uroczysta msza święta dziękczynno–błagalna w 70. rocznicę powołania do życia naszej parafii, której przewodniczył będzie arcybiskup metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz, ze względu na zaistniałą sytuację, zostaje przeniesiona na późniejszy termin.

9. Akcja Katolicka przygotowała wystawę z okazji 70 lecia parafii. Zapraszamy do jej obejrzenia.