DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK A

11.10.2020


 

 1. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele zarówno w dni powszednie jak i w niedziele o godzinie 17:30.
   
 2. Jutro (12.10) zapraszamy wszystkich na godzinę 18:00. Będzie msza święta, a po niej procesja różańcowa ulicami naszej parafii, jako dziękczynienie za pontyfikat świętego Jana Pawła II, o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia oraz modlitwy w naszych intencjach. Na procesję przynosimy świece i lampiony. A więc jutro nabożeństwo różańcowe wyjątkowo będzie po mszy świętej wieczornej.
   
 3. W środę (28.10) odbędzie się odpust ku czci patrona naszego kościoła i parafii świętego Tadeusza Apostoła. Mszę świętą o godzinie 18:00 odprawi ksiądz kardynał Kazimierz Nycz, podczas której udzieli sakramentu bierzmowania oraz poświęci nowy krzyż na szczycie kościoła. Zapraszamy serdecznie na to spotkanie wszystkich parafian, a więc dzieci, młodzież i dorosłych.
   
 4. Za tydzień w niedzielę w całym Kościele obchodzić będziemy niedzielę misyjną. Ofiary składane na tacę przeznaczone zostaną na rozwój misji w świecie.
   
 5. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy zgłoszenia zmarłych na wypominki jednorazowe oraz całoroczne. Forma modlitwy całorocznej wyraża się w następujący sposób: przez cały rok w każdy pierwszy piątek miesiąca jest odprawiana msza święta za tych zmarłych i w każdą niedzielę o godzinie 9:10 oraz 12:10 wymieniane są imiona i nazwiska tych zmarłych połączone z modlitwą. Na ławce pod chórem, a także przy bocznych ołtarzach, wyłożone są kartki, na których można wypisać swoich zmarłych i wypełnione kartki przynieść do księdza lub siostry. Piszemy bardzo wyraźnie, najlepiej literami drukowanymi.
   
 6. Kto chciałby jeszcze podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego, prosimy, aby dzisiaj wychodząc z kościoła wpisał się na listy parafialne wyłożone na stoliku pod chórem. Prosimy, aby wpisali się również Ci, którzy już podjęli w tym roku duchową adopcję np. z radiem Maryja, na pielgrzymce lub prywatnie, a są związani z naszym kościołem. Na stoliku obok prasy znajdziemy obrazki z modlitwą codzienną oraz formułą przyrzeczenia.
   
 7. Dzisiaj obchodzimy XX Dzień Papieski. Po każdej mszy świętej w całej Polsce przeprowadzana jest zbiórka pieniędzy na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, które przyznaje stypendia uzdolnionej, a ubogiej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin, aby wyrównać jej szanse edukacyjne. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16