XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

11.10.2020

1. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele zarówno w dni powszednie jak i w niedziele o godzinie 17:30.

2. Jutro (12.10) zapraszamy wszystkich na godzinę 18:00. Będzie msza święta, a po niej procesja różańcowa ulicami naszej parafii, jako dziękczynienie za pontyfikat świętego Jana Pawła II, o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia oraz modlitwy w naszych intencjach. Na procesję przynosimy świece i lampiony. A więc jutro nabożeństwo różańcowe wyjątkowo będzie po mszy świętej wieczornej.

3. W środę (28.10) odbędzie się odpust ku czci patrona naszego kościoła i parafii świętego Tadeusza Apostoła. Mszę świętą o godzinie 18:00 odprawi ksiądz kardynał Kazimierz Nycz, podczas której udzieli sakramentu bierzmowania oraz poświęci nowy krzyż na szczycie kościoła. Zapraszamy serdecznie na to spotkanie wszystkich parafian, a więc dzieci, młodzież i dorosłych.

4. Za tydzień w niedzielę w całym Kościele obchodzić będziemy niedzielę misyjną. Ofiary składane na tacę przeznaczone zostaną na rozwój misji w świecie.

5. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy zgłoszenia zmarłych na wypominki jednorazowe oraz całoroczne. Forma modlitwy całorocznej wyraża się w następujący sposób: przez cały rok w każdy pierwszy piątek miesiąca jest odprawiana msza święta za tych zmarłych i w każdą niedzielę o godzinie 9:10 oraz 12:10 wymieniane są imiona i nazwiska tych zmarłych połączone z modlitwą. Na ławce pod chórem, a także przy bocznych ołtarzach, wyłożone są kartki, na których można wypisać swoich zmarłych i wypełnione kartki przynieść do księdza lub siostry. Piszemy bardzo wyraźnie, najlepiej literami drukowanymi.

6. Kto chciałby jeszcze podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego, prosimy, aby dzisiaj wychodząc z kościoła wpisał się na listy parafialne wyłożone na stoliku pod chórem. Prosimy, aby wpisali się również Ci, którzy już podjęli w tym roku duchową adopcję np. z radiem Maryja, na pielgrzymce lub prywatnie, a są związani z naszym kościołem. Na stoliku obok prasy znajdziemy obrazki z modlitwą codzienną oraz formułą przyrzeczenia.

7. Dzisiaj obchodzimy XX Dzień Papieski. Po każdej mszy świętej w całej Polsce przeprowadzana jest zbiórka pieniędzy na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, które przyznaje stypendia uzdolnionej, a ubogiej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin, aby wyrównać jej szanse edukacyjne. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

Data publikacji: 11.10.2020 21:30