DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

Data publikacji: 23.10.2020 12:30

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK A

18.10.2020


 

 1. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele zarówno w dni powszednie jak i w niedziele o godzinie 17:30.
   
 2. W środę (28.10) odbędzie się odpust ku czci patrona naszego kościoła i parafii świętego Tadeusza Apostoła. Mszę świętą o godzinie 18:00 odprawi ksiądz kardynał Kazimierz Nycz, podczas której udzieli sakramentu bierzmowania oraz poświęci nowy krzyż na szczycie kościoła. Zapraszamy serdecznie na to spotkanie wszystkich parafian.
   
 3. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy zgłoszenia zmarłych na wypominki jednorazowe oraz całoroczne. Forma modlitwy całorocznej wyraża się w następujący sposób: przez cały rok w każdy pierwszy piątek miesiąca jest odprawiana msza święta za tych zmarłych i w każdą niedzielę o godzinie 9:10 oraz 12:10 wymieniane są imiona i nazwiska tych zmarłych połączone z modlitwą. Na ławce pod chórem, a także na bocznych ołtarzach, wyłożone są kartki, na których można wypisać swoich zmarłych. Piszemy bardzo wyraźnie, najlepiej literami drukowanymi.
   
 4. Z soboty na niedzielę (z 24 na 25 października) nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy tzn. śpimy godzinę dłużej.
   
 5. Według nowych przepisów liczba osób mogąca uczestniczyć we mszy świętej w naszym kościele: kościół górny - 55 osób, kościół dolny - 28 osób. Należy zachować przepisową odległość minimum 2 m od najbliższej osoby, nos i usta cały czas zasłonięte maseczką lub przyłbicą (odsłaniane na moment przyjęcia komunii świętej).

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16