DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

IV NIEDZIELA ADWENTU

ROK C

19.12.2021


 

 1. Dzisiaj o godzinie 17:30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
   
 2. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Rekolekcje prowadzi ksiądz Andrzej Kinowski, proboszcz parafii Matki Bożej Różańcowej w Szaróweczce na Ukrainie. Program Rekolekcji jest następujący:
  - w niedzielę rozpoczęcie rekolekcji podczas każdej mszy świętej;
  - w poniedziałek i wtorek: 06:30 (roraty), 12:00, 18:00, 20:00.
  Dzieci i młodzież zapraszamy razem z dorosłymi, szczególnie na roraty. Spowiedź święta dla wszystkich w poniedziałek i wtorek podczas każdej mszy świętej.

   
 3. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć przy wyjściu z kościoła.
   
 4. Dzisiaj czwarta i ostatnia niedziela Adwentu - coraz bardziej wchodzimy w nastrój świąteczny, obchód tajemnicy wcielenia Boga. Przed nami już ostatnie roraty; do piątku 24 grudnia o godzinie 6:30.zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy w tym roku jeszcze nie byli na roratach.
   
 5. W piątek wigilia uroczystości Bożego Narodzenia. Jest to wspaniała może jedyna w roku okazja do odrodzenia naszych rodzin. Niech tej wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii, dzielenie się opłatkiem oraz wspólny śpiew kolęd. Nie profanujmy wieczerzy wigilijnej przez podawanie alkoholu. Zachowajmy w naszych rodzinach piękną tradycję, że po wieczerzy wigilijnej śpiewamy wspólnie kolędy, a następnie wszyscy udajemy się o północy na pasterkę. Ofiary składane na tacę podczas pasterki przeznaczone zostaną na fundusz obrony życia i utrzymanie domów samotnej matki.
   
 6. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę: 7:30, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00 i 20:00. W niedzielę 26 grudnia przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na każdej mszy świętej będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
   
 7. W tym roku ze względu na pandemię nie będzie kolędy w tradycyjnej formie. Nie znaczy to, że parafianie nie mogą liczyć na błogosławieństwo Boże. Chcemy w bieżącym roku umożliwić spotkania oraz wspólną modlitwę o opiekę Bożą nad naszymi rodzinami podczas mszy świętych w dni powszednie o godzinie 8:00 lub 18:00. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic w określone w planie kolędy wyznaczone dni. Tegoroczna kolęda rozpocznie się od poniedziałku 10 stycznia i potrwa do czwartku 27 stycznia. Dokładny plan całej kolędy zostanie podany zaraz po nowym roku.
   
 8. Po pasterce zapraszamy na wspólne kolędowanie.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16