DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK A

20.08.2023


 

 1. W sobotę 26 sierpnia przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.  Msze święte w naszym kościele o godzinie 7:00, 8:00 i 18:00. O godzinie 7:30 zapraszamy na wspólne śpiewanie Godzinek ku czci Niepokalanej.
   
 2. Od kilkunastu dni Słowenia zmaga się z obfitymi opadami deszczu, które spowodowały jedną z największych powodzi ostatnich dekad. Pod wodą znalazło się dwie trzecie kraju, a straty szacowane są na setki milionów euro. Dziś po mszach świętych przeprowadzamy zbiórkę do puszek środków finansowych, które - za pośrednictwem Caritas Polska - zostaną przekazane poszkodowanym skutkami powodzi.
   
 3. Od przyszłej niedzieli w naszej parafii rozpoczyna swoją posługę duszpasterską nowy wikariusz, ksiądz Przemysław Winniak. Serdecznie witamy go w naszej wspólnocie i polecamy w modlitwie, co by Mu z nami było dobrze i vice versa 
   
 4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne są nowe numery tygodników katolickich: „Idziemy”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”.
   
 5. Wszystkim udającym się na wakacyjne urlopy życzymy bezpiecznych podróży, dobrej pogody i odpoczynku.
   
 6. Na koniec przekazujemy smutną informację. W piątek, 18 sierpnia 2023 roku, po ciężkiej chorobie, w Otwocku zmarła Siostra Wanda Gołąbek ze Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame. Siostra Wanda urodziła się w 1968 roku. Śluby zakonne złożyła w Opolu w 1990 roku. Do naszej parafialnej wspólnoty przybyła w roku 2015 i rozpoczęła pracę w Szkole Podstawowej nr 115 im. Wandy Turowskiej jako katechetka. Swoimi talentami służyła wszystkim, a zwłaszcza dzieciom. Założyła parafialną scholę dziecięcą, z którą śpiewała na niedzielnej mszy świętej. Siostra Wanda była bardzo oddana swojej posłudze, rozmodlona, pogodna, wnosiła radość i optymizm. Kochała ogród, który z miłością pielęgnowała. Dziękujemy dobremu Bogu za dar Jej życia i posługę w naszej parafii oraz prosimy: „Wieczny odpoczynek racz dać Jej Panie…”. Informacje o uroczystościach pogrzebowych zamieścimy na naszej stronie internetowej.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16