XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

13.09.2020

1. Dzisiaj o godzinie 17:30 nabożeństwo różańcowe.

2. Zbiórka informacyjna dla kandydatów na ministrantów odbędzie się dzisiaj po mszy świętej o godzinie 11:00.

3. W całej Polsce rozpoczynamy dzisiaj X Tydzień Wychowania. W trakcie tego tygodnia będziemy codziennie modlić się na każdej mszy świętej w intencji dzieci, młodzieży oraz rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także wszystkich osób zatroskanych o młode pokolenie Polaków.

4. W piątek przypada święto patrona dzieci i młodzieży świętego Stanisława Kostki. Ci, którzy nie przystąpili do spowiedzi z racji nowego roku szkolnego, będą mieli okazję przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania w piątek od godziny 17:30. Zapraszamy serdecznie na mszę świętą w środę o godzinie 18:00: dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców, a także wszystkie osoby zatroskane o młode pokolenie Polaków.

5. Od dzisiaj rozpoczynają się w dolnym kościele msze święte o godzinie 11:00 dla przedszkolaków oraz ich rodziców i opiekunów.

6. W piątki o godzinie 19:00 w sali z fortepianem odbywają się próby scholi dziecięcej.

7. Cotygodniowe spotkania bezpośrednio przygotowujące młodzież do sakramentu bierzmowania odbywają się w każdą niedzielę po mszy świętej o godzinie 18:00. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony w środę 28 października o godzinie 18:00 – w uroczystość odpustową naszej parafii.

8. Od poniedziałku 21 września rozpoczyna się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki o godzinie 19:30 (wejście przez kaplicę adoracji Najświętszego Sakramentu).

9. W środę 9 września dokonaliśmy wymiany żelbetowego krzyża na stalowy na dachu naszego kościoła.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się swoją ofiarnością w dzieło remontowe. Ofiary na remont można składać w kopercie na tacę, zostawić w kancelarii parafialnej lub w zakrystii albo wpłacić przelewem na rachunek parafii podany na stronie internetowej w zakładce kontakt.

11. Dzieci z obecnych klas czwartych, które nie przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej przed wakacjami będą miały Ją miały w sobotę 26 września 2020. Prosimy o zgłaszanie tych dzieci do siostry Wandy. Natomiast rodzice dzieci z obecnych klas trzecich, które chcą przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii, mają pierwsze spotkanie w poniedziałek 28 września o godzinie 19:00 w dolnym kościele.

Termin Pierwszej Komunii Świętej (dla dzieci z klas czwartych, które nie przystąpiły w czerwcu):

• godzina 11:00 - szkoła podstawowa nr 115
  • godzina 12:20 - szkoła podstawowa nr 103 oraz szkoła podstawowa nr 371