DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK B

14.02.2021


 

 1. Dziś o godzinie 17:30 nabożeństwo różańcowe.
   
 2. Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby zamawiać msze święte w dni powszednie.
   
 3. Jednym ze znaków naszej troski o powołania kapłańskie jest wspieranie seminarium duchownego modlitwą i materialnie. Ofiary składane na tacę w niedzielę za tydzień będą przeznaczone na potrzeby naszego Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego.
   
 4. Za dwa tygodnie w poniedziałek 1 marca rozpoczyna się cykl spotkań w ramach kursu przedmałżeńskiego. Spotkania dla narzeczonych odbywać się będą w poniedziałki o godzinie 19:30. Wejście przez kaplicę adoracji Najświętszego Sakramentu.
   
 5. W tym roku ze względu na pandemię nie było kolędy w tradycyjnej formie, ale uczestniczyliśmy we mszy świętej w dni powszednie o godzinie 8:00 lub 18:00 w wyznaczonych terminach. Przekazujemy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie. Dziękujemy za obecność, modlitwę oraz za złożone ofiary pieniężne na utrzymanie kościoła i parafii. „Bóg zapłać” za Waszą troskę o parafię i kościół oraz za Waszą życzliwość dla kapłanów.
   
 6. W najbliższą środę 17 lutego przypada środa popielcowa. Na rozpoczęcie Wielkiego Postu i na znak pokuty przyjmujemy popiół na nasze głowy. Będzie to znak naszej pokory, a zarazem znak naszej wiary, bo choć jesteśmy słabi i grzeszni, to Chrystus swoją mocą ten ludzki proch wyniósł do godności dzieci Bożych. Pragniemy przez pokutę wrócić do Boga i dobrze przygotować się na wielkie święta śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Msze święte w środę popielcową o godzinie: 7:00, 8:00, 9:00 oraz wieczorem o godzinie 17:00, 18:00 i 20:00. W Popielec obowiązuje post ścisły, czyli wstrzymanie się od pokarmów mięsnych i ilościowe ograniczenie posiłków (dozwolony jeden posiłek do syta i dwa posiłki mniejsze). Dotyczy to wszystkich wiernych między 18 a 60 rokiem życia.
   
 7. W tym tygodniu modlimy się o trzeźwość naszego narodu. Niech nasza modlitwa przyniesie błogosławione owoce umiarkowania i abstynencji – postaw tak potrzebnych dla ratowania Polski. W naszym kościele można to uczynić wpisując się do księgi abstynencji. Księga ta wyłożona jest przy wyjściu z kościoła.
   
 8. W okresie Wielkiego Postu w szczególny sposób rozważamy mękę Pana Jezusa. W naszym kościele w każdy piątek droga krzyżowa o godzinie 17:00 i 19:00 z możliwością przyjęcia komunii świętej. W każdą niedziele nabożeństwo Gorzkich żali o godzinie 17:00. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach pasyjnych.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16