DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

ROK B

21.02.2021


 

 1. Przypominamy, że postanowieniem wielkopostnym może być dobrowolna abstynencja. Zachęcamy wszystkich do modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach oraz składania i odnawiania przyrzeczeń abstynencji. W naszym kościele można to uczynić, wpisując się do księgi abstynencji, która wyłożona jest przy wyjściu z kościoła.
   
 2. W sobotę 7 marca ksiądz Tomasz obchodzi imieniny. W tym dniu o godzinie 18:00 zostanie odprawiona msza święta dziękczynno-błagalna w Jego intencji, a po Niej złożymy solenizantowi życzenia.
   
 3. Caritas naszej parafii, prowadzi przez okres Wielkiego Postu zbiórkę produktów spożywczych i chemicznych dla rodzin i osób potrzebujących takiej pomocy. Produkty te można składać do wystawionego przy chrzcielnicy kosza. Kto ma kłopoty ze zrobieniem zakupów i dostarczeniem ich do kościoła, może złożyć ofiarę do puszki przy koszu. „Bóg zapłać” za każdy dar serca, który pomoże potrzebującym z naszej parafii.
   
 4. Składając deklarację podatkową za rok 2020 możemy pomóc naszym parafianom, korzystającym ze wsparcia w naszym oddziale Caritas, przeznaczając 1% podatku dla Caritas Archidiecezji Warszawskiej ze wskazaniem naszej parafialnej Caritas w odpowiednich rubrykach deklaracji podatkowej.
   
 5. W poniedziałek 1 marca rozpoczyna się cykl spotkań w ramach kursu przedmałżeńskiego. Spotkania dla narzeczonych odbywać się będą w poniedziałki o godzinie 19.30. Wejście przez kaplicę adoracji Najświętszego Sakramentu.
   
 6. W okresie Wielkiego Postu w szczególny sposób rozważamy mękę Pana Jezusa. W naszym kościele w każdy piątek droga krzyżowa o godzinie 17:00 z udziałem dzieci oraz o godzinie 19:00. Po obu drogach krzyżowych, będzie możliwość przyjęcia komunii świętej. W każdą niedziele Gorzkie żale o godzinie 17:00. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Po drodze krzyżowej w piątki spotkania ministrantów młodszych, starszych oraz lektorów, a także scholii dziecięcej (nie ma prób o 19:00 w czasie Wielkiego Postu).
   
 7. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, dla dorosłych, dzieci i młodzieży rozpoczną się 14 marca w czwartą niedzielę Wielkiego Postu.
   
 8. W drugą niedzielę Wielkiego Postu w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami z Polski pracującym w 99 krajach świata. W niedzielę za tydzień swoją jałmużną składaną do puszek wspieramy polskich misjonarzy w prowadzeniu dzieł ewangelizacyjnych, charytatywnych, medycznych i edukacyjnych. Modlimy się za nich i ofiarujemy nasze posty i wyrzeczenia w ich intencji.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16