DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

ROK A

14.05.2023


 

 1. Dziś, bezpośrednio po mszy świętej o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
   
 2. Także dziś odbędzie się spotkanie grupy młodzieżowej. Ksiądz Wojtek zaprasza chętnych „Sadybiańskich Sztubaków” do salki parafialnej na godzinę 19:30.
   
 3. W naszym kościele nabożeństwa majowe odprawiane są, codziennie o godzinie 17:30. Serdecznie zapraszamy.
   
 4. W sobotę, 20 maja w naszej parafii odbędą się uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Msze święte komunijne w następującym porządku: o godzinie 10:00 - SP. nr 371, o godzinie 11:30 - SP. nr 103, o godzinie 13:00 - SP. nr 115. Ponadto wszystkie dzieci w strojach komunijnych zapraszamy na uroczystą mszę świętą w niedzielę, 21 maja o godzinie 11:00. Spotykamy się o godzinie 10:40 przy Jeziorku Czerniakowskim skąd w radosnej procesji przejdziemy na kościoła.
   
 5. W tym roku nasza parafia obchodzi 30 rocznicę konsekracji kościoła. Z tej okazji w niedzielę, 21 maja nad Jeziorkiem Czerniakowskim odbędzie się piknik parafialny pod tytułem: „Rodzinna Sadybiada u świętego Tadzia”. Na uczestników pikniku czeka mnóstwo atrakcji. Szczegółowy plan jest już dostępny na naszej stronie internetowej. Jednocześnie zachęcamy też do włączenia się w przygotowania i promocję tego wydarzenia. Ostatnie spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek, 16 maja o godzinie 20:00 w dolnym kościele. Można też wesprzeć wydarzenie dobrowolną ofiarą wpłaconą na nasze parafialne konto - z dopiskiem „PIKNIK”. Serdecznie dziękujemy za każdy dar serca.
   
 6. We wtorek, 16 maja przypada uroczystość świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i Metropolii Warszawskiej. Jest to jednocześnie 85. rocznica kanonizacji świętego Andrzeja Boboli i sprowadzenia jego relikwii z Rzymu do Warszawy. Główne obchody będą miały miejsce w Narodowym Sanktuarium świętego Andrzeja Boboli w Warszawie przy ulicy Rakowieckiej 61. Tego dnia, w sanktuarium o godzinie 18:00 zostanie odprawiona uroczysta msza święta.
   
 7. W najbliższy piątek (19 maja) rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna będzie połączona z nabożeństwem majowym. Jednocześnie informujemy, że w wigilię uroczystości tj. w sobotę 27 maja - w naszej parafii odbędzie się nocne czuwanie. Szczegółowy plan podamy w przyszłą niedzielę.
   
 8. W niedzielę, 21 maja o godzinie 17:30 odbędzie się kolejna Randka Małżeńska. Temat randki: „Jak się dobrze kłócić?” Szczegółowe informacje i zapisy na naszej stronie internetowej.
   
 9. Wszystkich zainteresowanych pogłębieniem znajomości Pisma Świętego zapraszamy na pierwsze spotkanie tworzącej się w naszej parafii wspólnoty biblijnej. Podczas spotkań będziemy się modlić, dzielić oraz rozważać Słowo Boże. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek, 23 maja o godzinie 19:00 w salce świętego Judy Tadeusza.
   
 10. Przypominamy, że trwa konkurs z nagrodami zatytułowany: „Krzyże i kapliczki Sadyby”. Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na plakatach oraz na naszej stronie internetowej.
   
 11. Przypominamy, że w naszej parafii od chwili wybuchu wojny na Ukrainie trwa nieustanna modlitwa o pokój. W maju różańcem w tej intencji, modlimy się codziennie o godzinie 18:40 w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.
   
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne są nowe numery tygodników katolickich: „Idziemy”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”.
   
 13. Życzymy Wam kochani błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia i ufamy, że wszyscy spotkamy się za tydzień na naszym rodzinnym pikniku.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16