DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

ROK A

21.05.2023


 

 1. W naszym kościele nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie o godzinie 17:30. Są one połączone z nowenną przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
   
 2. W najbliższą środę (24 maja) odbędzie się dodatkowe nabożeństwo majowe w wyjątkowym miejscu. Gromadzimy się przy figurze Matki Bożej, stojącej w ogrodzie bloku oficerskiego przy ulicy Morszyńskiej. Figurę tę w roku 1928 przywiózł z Przemyśla generał Jan Branicki. Start nabożeństwa o godzinie 18:40. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne wraz ze swoimi rodzicami.
   
 3. Dzieci, które wczoraj przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na biały tydzień. Msze święte z udziałem dzieci i ich rodzin odbywać się będą od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00.
   
 4. W dzisiejszą niedzielę nad Jeziorkiem Czerniakowskim do godziny 17:00 odbywa się nasz parafialny piknik. Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji. Pełny plan znajduje się na naszej stronie internetowej. Podczas pikniku zaplanowana jest, (w żółtym namiocie) wystawa prac konkursu: „Krzyże i kapliczki Sadyby”, połączona z wyborem najlepszych, które zostaną wyróżnione nagrodami, ufundowanymi przez: salon fryzjersko-kosmetyczny „Styl” (przy ulicy Powsińskiej 24), kawiarnię „Zegarmistrzowska” (przy ulicy Muszyńskiej 23 - wejście od ulicy Okrężnej), salon kosmetyczny „Monic Studio” (przy ulicy Konstancińskiej 2 - w budynku Spółdzielni Spożywców „MOKPOL”) oraz cukiernię „Gieryszewski” (przy ulicy świętego Bonifacego 88). Ogłoszenie wyników planowane jest na następną niedzielę. Na osoby, które zdecydują się wziąć udział w głosowaniu czekają niespodzianki… Dziękujemy sponsorom, a wszystkich zachęcamy do korzystania z ich ofert.
   
 5. Wszystkich zainteresowanych pogłębieniem znajomości Pisma Świętego zapraszamy na pierwsze spotkanie tworzącej się w naszej parafii wspólnoty biblijnej. Podczas spotkań będziemy się modlić, dzielić oraz rozważać Słowo Boże. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek, 23 maja o godzinie 19:00 w salce świętego Judy Tadeusza.
   
 6. W sobotę, 27 maja zapraszamy na nocne czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie rozpoczniemy o 19:00 a zakończymy mszą świętą z wigilii uroczystości, o godzinie 22:00. W programie: różaniec, konferencja, akatyst ku czci Ducha Świętego, adoracja Najświętszego Sakramentu, radosne uwielbienie oraz wspólna agapa po mszy świętej.
   
 7. W przyszłą niedzielę, 28 maja po mszy świętej o godzinie 18:00 odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne i pierwsza próba dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
   
 8. Również w przyszłą niedzielę, harcerki z 28. Szczepu Warszawskiego św. Bernadetty Soubirous z Siekierek będą prowadziły kiermasz z ciastami. Pieniądze z kiermaszu zostaną przeznaczone na ich letni obóz, który jest zwieńczeniem ich całorocznej pracy. Harcerki już dziękują za wsparcie i obiecują modlitwę za darczyńców.
   
 9. Przypominamy, że w naszej parafii od chwili wybuchu wojny na Ukrainie trwa nieustanna modlitwa o pokój. W maju różaniec w tej intencji, odmawiany jest codziennie o godzinie 18:40 w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.
   
 10. W niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili XVI Święto Dziękczynienia, które w tym roku przebiegać będzie pod hasłem: „Dziękujemy za czyniących pokój”. O godzinie 7:40 z placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy procesja z relikwiami błogosławionego Stefana Wincentego Frelichowskiego kapłana i męczennika, patrona polskich harcerzy, która przejdzie Traktem Królewskim do Świątyni Opatrzności Bożej. Zachęcamy do udziału w orszaku procesyjnym. W naszej parafii formujemy grupę, która dołączy do procesji przy kościele świętego Antoniego Marii Zaccarii. Ksiądz Proboszcz zaprasza wszystkich chętnych. Zbieramy się w dniu procesji przy naszym kościele o godzinie 10:00.
   
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne są nowe numery tygodników katolickich: „Idziemy”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”.
   
 12. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i przypominamy, że do godz. 17:00 nad Jeziorkiem Czerniakowskim trwa nasz parafialny piknik.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16