DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK C

16.10.2022


 

 1. Serdecznie zapraszamy w miesiącu październiku na nabożeństwa różańcowe, które w naszym kościele odprawiamy codziennie o godzinie 17:30. W dalszym ciągu pamiętamy o tragedii, która rozgrywa się za naszą wschodnią granicą i prosimy Najświętszą Maryję Pannę o łaskę pokoju na Ukrainie i na całym świecie.
   
 2. 28 października nasza parafia będzie przeżywała odpust. Do tej uroczystości chcemy przygotować się przez nowennę do naszego patrona świętego Judy Tadeusza, którą rozpoczniemy w środę 19 października o godzinie 18:00. Przez kolejne dni nabożeństwa będą odprawiane po mszy świętej wieczornej. Będziemy modlili się w intencji Kościoła, naszej Ojczyzny, parafii, za wszystkie stany, o powołania, świętość kapłanów i nawrócenie grzeszników. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i zachęcamy do modlitewnej łączności. Prosimy, aby przy modlitwie wieczornej każda rodzina odmówiła modlitwę (nowennę), którą można znaleźć na naszej stronie internetowej.
   
 3. W związku ze zbliżającym się odpustem zapraszamy na dwa wydarzenia. Pierwszym z nich będzie koncert muzyczny pt. „Do głębi” w wykonaniu Marcina Wargockiego, który odbędzie się w sobotę, 22 października o godzinie 19:00 w dolnym kościele. Po koncercie będzie możliwość nabycia płyt autora. Tytułową piosenkę z najnowszego albumu można odsłuchać na naszej stronie internetowej. Drugim wydarzeniem będzie: „Kącik wspomnień”, który poprowadzi budowniczy naszego kościoła - ksiądz prałat Stanisław Pyzel. Wszystkich parafian zaangażowanych w budowę kościoła i tych, którzy by chcieli poznać historię naszej parafii zapraszamy w niedzielę, 23 października do dolnego kościoła po mszy świętej o godzinie 9:30.
   
 4. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na przebierany „Bal Wszystkich Świętych”, który odbędzie się w sobotę 29 października w godzinach 15-17 w dolnym kościele. Wszystkich zachęcamy do przebrania się za swojego ulubionego świętego/patrona. W programie liczne zabawy, konkursy i niespodzianki.
   
 5. W dniu dzisiejszym przypada XXII Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem „Blask prawdy”. Po mszach świętych odbywa się tradycyjna zbiórka do puszek na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Za wszystkie ofiary złożone na ten cel serdecznie dziękujemy.
   
 6. Dziś o godzinie 19:00 w kościele odbędzie się obowiązkowe spotkanie młodzieży wraz z ich rodzicami przed zbliżającą się uroczystością przyjęcia sakramentu bierzmowania.
   
 7. We wtorek (18 października) o godzinie 19:00 w kościele odbędzie się spotkanie formacyjne z rodzicami dzieci przygotowujących się do przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.
   
 8. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy kartki z wypisanymi imionami zmarłych, których będziemy polecać w wypominkach jednorazowych (odczytywanych w Dzień Zaduszny, 2 listopada) i całorocznych. Wypominki całoroczne są odczytywane przez cały rok tj. w każdą niedzielę o godzinie 9:00 i 12:00. Ponadto w każdy pierwszy piątek miesiąca w intencji tych zmarłych jest odprawiana msza święta. Na ławce pod chórem, a także na bocznych ołtarzach, wyłożone są kartki, na których można wypisać swoich zmarłych i wypełnione przynieść do księdza. Bardzo prosimy o wyraźne pisanie.
   
 9. Dziś obchodzimy 44. rocznicę wyboru papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, w sobotę przypada Jego liturgiczne wspomnienie. W środę zaś 38. rocznica męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki i jego liturgiczne wspomnienie.
   
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne są nowe numery tygodników katolickich: „Idziemy”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”.
   
 11. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16