DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK C

23.10.2022


 

 1. W dniu dzisiejszym (23 października) Kościół powszechny obchodzi Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce niedzielą misyjną. Jest to dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele misyjne. Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
   
 2. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godzinie 17:30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. W piątek 28 października (święto patronalne), nabożeństwo różańcowe, z uwagi na przygotowania do centralnej mszy świętej odbędzie się w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu o godzinnie 17:00.
   
 3. W najbliższy piątek, 28 października nasza parafia będzie przeżywała odpust. Msze święte w tym dniu sprawowane będą o godzinie: 7:00, 7:30, 8:00 oraz centralna msza święta o godzinie 18:00. Przybędzie do nas ksiądz kardynał Kazimierz Nycz, który udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
   
 4. Do uroczystości odpustowej przygotowujemy się poprzez nowennę ku czci naszego patrona świętego Judy Tadeusza. Nabożeństwo to odprawiamy do czwartku włącznie po mszy świętej wieczornej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i zachęcamy do modlitewnej łączności. Prosimy, aby przy modlitwie wieczornej każda rodzina odmówiła modlitwę, którą można znaleźć na naszej stronie internetowej.
   
 5. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na przebierany „Bal Wszystkich Świętych”, który odbędzie się w sobotę, 29 października w godzinach 15:00- 17:00 w dolnym kościele. Wszystkich zachęcamy do przebrania się za swojego ulubionego świętego/patrona. W programie liczne zabawy, konkursy i niespodzianki. Ks. Wojtek, który ostatnio wieszał obrazki w swoim mieszkaniu zapowiedział, że przebierze się za św. Chlodwalda, który jest patronem wytwórców gwoździ.
   
 6. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy kartki z wypisanymi imionami zmarłych, których będziemy polecać w wypominkach jednorazowych (odczytywanych w Dzień Zaduszny, 2 listopada) i całorocznych. Wypominki całoroczne są odczytywane przez cały rok w każdą niedzielę o godzinie 9:00 i 12:00. Ponadto w każdy pierwszy piątek miesiąca w intencji tych zmarłych jest odprawiana msza święta. Na ławce pod chórem, a także na bocznych ołtarzach, wyłożone są kartki, na których można wypisać swoich zmarłych i wypełnione przynieść do księdza. Bardzo prosimy o wyraźne pisanie.
   
 7. We wtorek, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego tj. 7:30, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00 oraz 20:00.
   
 8. W środę, 2 listopada obchodzimy w Kościele wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, zwyczajowo zwane Dniem Zadusznym. Msze święte o godzinie 7:00, 8:00 i 18:00. O godzinie 17:00 odbędzie się procesja żałobna za zmarłych połączona z modlitwą i wyczytywaniem wypominek jednorazowych.
   
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne są nowe numery tygodników katolickich: „Idziemy”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”.
   
 10. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16