33 NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK C

17.11.2019

1. Dzisiaj (17.11) o godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.

2. Na wypominki całoroczne przyjmujemy w zakrystii i kancelarii do końca listopada.

3. Rozpoczynamy nowy cykl przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Kandydatów zapraszamy na spotkanie dzisiaj (17.11) po mszy świętej o godz. 18:00 w sali św. Tadeusza.

4. Papież Franciszek ogłosił, że w XXXIII niedziele zwykłą, tydzień przed uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata, cały Kościół będzie obchodził Światowy Dzień Ubogich. W tym roku dzień ten będzie obchodzony 17 listopada pod hasłem: „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”. Zapraszamy na mszę świętą za tydzień o godz. 12:30, a następnie wspólną agapę w salce na dole.

5. Za tydzień ostatnia już niedziela roku liturgicznego uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. O godzinie 17:30 nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i ponowienie aktu zawierzenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi.

6. Biuro Ochrony Powietrza m.st. Warszawy oraz Towarzystwo Miasto Ogród - Sadyba zapraszają mieszkańców na spotkanie informacyjne dotyczące modernizacji starych kotłów oraz instalacji nowoczesnych źródeł energii. Inwestycje te są dofinansowane ze środków m.st. Warszawy i mają służyć polepszeniu jakości powietrza. Spotkanie odbędzie się w środę 20 listopada o godzinie 18:00 w szkole podstawowej nr 115.

7. W tym roku wizytę duszpasterską w domach naszych parafian, tradycyjnie zwaną kolędą rozpoczniemy w poniedziałek 25 listopada, bezpośrednio po ostatniej niedzieli roku liturgicznego. Odwiedzimy wszystkich którzy przyjmowali nas dotychczas. Jeśli ktoś jest nowym mieszkańcem naszej parafii, zmienił adres zamieszkania lub u kogoś w ostatnich latach nie było takiej wizyty - a chciałby w tym roku zaprosić kapłana, to jest to możliwe po osobistym lub telefonicznym zgłoszeniu adresu w zakrystii lub kancelarii. Kolęda odbędzie się w dwóch etapach. Pierwszy - od 25 listopada do 14 grudnia oraz drugi - od 2 stycznia 2020 do jej końca. Program kolędy na pierwszy tydzień  znajduje się na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.

Celem tej wizyty jest spotkanie kapłana z rodzinami parafii, pobłogosławienie domu i wspólna modlitwa. Rodzina w której kapłan składa wizytę powinna być w miarę możliwości w komplecie, stół nakryty białym obrusem, na nim zapalone świece, krzyż, woda święcona, kropidło oraz księga Pisma Świętego.