DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

ROK C

24.11.2019


 

 1. Dzisiaj o godzinie 17:30 zapraszamy na nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i ponowieniem aktu zawierzenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi.
   
 2. Dzisiejsza niedziela i następujący po niej tydzień kończy rok liturgiczny czyli kościelny. Z tej racji postawmy sobie pytanie: czy przez ten ostatni rok zbliżyliśmy się do Boga?
   
 3. Na wypominki całoroczne przyjmujemy w zakrystii i kancelarii do końca listopada.
   
 4. Za tydzień rozpoczynamy adwent. W każdy dzień powszedni o godzinie 6:30 będą sprawowane msze św. wotywne ku czci NMP, zwane roratami. Rekolekcje adwentowe rozpoczynamy w 3 niedzielę adwentu tj. 15 grudnia. 
   
 5. Przy chrzcielnicy zostanie umieszczony kosz na artykuły żywnościowe i chemiczne, które zostaną przeznaczone na przygotowanie paczek świątecznych dla osób z naszej parafii potrzebujących wsparcia. Caritas składa podziękowania za każdy dar serca. 
   
 6. Od dzisiaj można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny; w każdą niedzielę adwentu przy wyjściu z kościoła, natomiast w ciągu tygodnia w zakrystii oraz w kancelarii.
   
 7. Ofiary składane na tacę w niedzielę za tydzień przeznaczone będą na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, a w niedzielę 8 grudnia, na nasz fundusz remontowy.
   
 8. Trwa konkurs na bożonarodzeniową kartkę pocztową. Projekty można składać w zakrystii lub kancelarii tylko do przyszłej niedzieli (1 grudnia) włącznie. Szczegóły konkursu na stronie internetowej i na plakatach w kruchcie i gablotach.
   
 9. Tak jak w zeszłym roku, jedna z rodzin naszej parafii ufundowała pół tysiąca kalendarzy, na, jubileuszowy dla nas, rok 2020. Kalendarze będą rozprowadzanie od 1 grudnia i będą dostępne za dobrowolną ofiarą, jednak, z uwagi na koszty opracowania graficznego i drukarni, nie mniejszą niż 10 zł. Cały uzyskany przychód jest przeznaczony na termomodernizację kościoła.
   
 10. W czasie trwania wizyty duszpasterskiej, wieczorem w dni powszednie będzie jedna msza św. o godz. 18:00, a spowiedź św. 20 minut przed mszą św.
   
 11. W tym roku wizytę duszpasterską w domach naszych parafian, tradycyjnie zwaną - kolędą rozpoczniemy od jutra 25 listopada. Odwiedzimy wszystkich, którzy przyjmowali nas dotychczas. Jeśli ktoś jest nowym mieszkańcem naszej parafii, lub zmienił adres zamieszkania albo u kogoś ostatnio nie było takiej wizyty, a chciałby w tym roku zaprosić kapłana, to jest to możliwe po zgłoszeniu adresu w zakrystii lub w kancelarii. Wizyta duszpasterska odbędzie się w dwóch etapach, pierwszy: od 25 listopada do 14 grudnia, drugi: po Nowym Roku od drugiego stycznia 2020 roku. Program kolędy na cały pierwszy etap znajduje się na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.

  Celem tej wizyty jest spotkanie kapłana z rodzinami parafii, pobłogosławienie domu oraz wspólna modlitwa. Dlatego rodzina w miarę możliwości powinna być w komplecie, stół nakryty białym obrusem, na nim zapalone świece, krzyż, woda święcona, kropidło oraz księga Pisma Świętego. Kto chciałby pomóc przy zawiadamianiu o kolędzie, proszony jest o zgłoszenie się zaraz po mszy św. do zakrystii.

  Ogłoszenia z informacją o wizycie duszpasterskiej dostępne są w tabelach z planem poniżej.

 

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16