DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK B

19.09.2021


 

 1. Dzisiaj o godzinie 17:30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
   
 2. Ministrantów, lektorów oraz wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć służbę liturgiczną przy ołtarzu zapraszamy na spotkania w piątki o godzinie 17:00 do domu parafialnego.
   
 3. Biblioteka parafialna wznawia swoją działalność. Począwszy od przyszłej niedzieli tj. 26 września. Biblioteka będzie czynna: w niedziele po mszy świętej o godzinie 9:30 i 12:30 oraz w środy w godzinach 17:30-18:30. Wejście przez korytarz obok zakrystii. Biblioteka zawiera bogaty zbiór książek zarówno o tematyce religijnej i teologicznej, jak i książek obejmujących historię chrześcijaństwa i Kościoła, historię powszechną, historię Polski, biografie, książki podróżnicze, literaturę piękną i poezje. Serdecznie zapraszamy. Począwszy od przyszłej niedzieli (26 września) przy wyjściu z kościoła będą wyłożone bezpłatne książki. Proszę zabierać je i czytać.
   
 4. Dzieci z obecnych klas czwartych, które nie przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej przed wakacjami będą ją miały 25 września 2021 roku. Natomiast rodzice dzieci z obecnych klas trzecich, które chcą przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w naszej Parafii, mają pierwsze spotkanie jutro, w poniedziałek 20 września o godzinie 19:00 w dolnym kościele.
   
 5. Cotygodniowe spotkania bezpośrednio przygotowujące młodzież do sakramentu bierzmowania w każdą niedzielę po mszy świętej o godzinie 18:00. Zapraszamy również starszą młodzież i osoby dorosłe, które nie przyjęły jeszcze tego sakramentu. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony w czwartek 28 października o godzinie 18:00 – w uroczystość odpustową naszej parafii.
   
 6. Od poniedziałku 27 września rozpoczyna się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki o godzinie 19:00; wejście przez kaplicę adoracji Najświętszego Sakramentu.
   
 7. Po wakacyjnej przerwie wznowione zostały próby naszego chóru. Serdecznie zapraszamy dotychczasowych chórzystów oraz nowe osoby, które lubią śpiewać i chciałyby śpiewem wzbogacać nabożeństwa w naszym kościele. Przed nami wkrótce odpust parafialny, niedługo po nim roraty, a później kolejne uroczystości, których oprawę jak pamiętamy w poprzednich latach chór wspaniale ubogacał.  Próby chóru odbywają się w środy o godzinie 18:45, bezpośrednio po mszy świętej wieczornej.
   
 8. Dzisiaj w Warszawie odbywa się Narodowy Marsz Życia i Rodziny. Wyrusza o godzinie 11:30 z Placu Zamkowego, a zakończy się około godziny 13:00 przed bazyliką Świętego Krzyża. Marsz jest okazją do zamanifestowania poparcia dla tradycyjnego rozumienia małżeństwa, ochrony życia od poczęcia oraz budowaniu wspólnoty kochającej życie i rodzinę. W naszej parafii chcemy włączyć się w to budowanie tej cywilizacji miłości, podejmując jak każdego roku w niedzielę za tydzień, duchową adopcję dziecka poczętego.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16