DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

W NIEDZIELE 12 WRZEŚNIA ZE WZGLĘDU NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNE, NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 12:30. POZOSTAŁE MSZE ŚWIĘTE ODBĘDĄ SIĘ BEZ ZMIAN TJ. 7:30, 9:30, 11:00, 18:00, 20:00.

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

ROK C

20.11.2022


 

 1. Przypominamy, że różaniec w intencji zakończenia wojny i pokoju na Ukrainie odmawiamy codziennie o godzinie 17:30 w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.
   
 2. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy Adwent. Wszystkich parafian, a w szczególności dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na roraty od poniedziałku do soboty o godzinie 6:30. Po mszy świętej chcemy kontynuować tradycję adwentowych śniadań dla dzieci. Bo przecież wiemy, że: szkoła na głodnego to nic dobrego. Wszystkich chcących włączyć się w organizację i przygotowywanie śniadań prosimy o wpisywanie się na listę dostępną w zakrystii.
   
 3. Porządek mszy świętych w dni powszednie w Adwencie: 6:30, 8:00, 18:00. Przypominamy również, że już od jutra tj. 21 listopada do końca roku nie będzie mszy świętej o godzinie 17:30.
   
 4. Zapraszamy do udziału w konkursie na „Bożonarodzeniową kartkę pocztową”. Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich: „od przedszkola - do seniora.” Prace wykonane w dowolnej technice, ale w wymaganym formacie A4 należy składać w zakrystii do 20 listopada. Na odwrocie prosimy o podanie imienia i wieku autora. Uwaga: każdy może przedłożyć tylko jeden projekt. Najlepsze kartki zostaną wydrukowane, a następnie będą rozprowadzane w naszej parafii.
   
 5. Parafialny Caritas od przyszłej niedzieli będzie rozprowadzał świece na rzecz dorocznej akcji „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Od przyszłej niedzieli będzie również wystawiony w kościele kosz na produkty spożywcze i chemiczne z których to będą przygotowywane świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących parafian. Bóg zapłać za każdy dar serca!
   
 6. Ofiary składane na tacę w niedzielę za tydzień przeznaczone będą na potrzeby naszego Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego.
   
 7. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie bł. Jakuba Alberionego – założyciela Rodziny świętego Pawła, z tej okazji Siostry Paulistki mieszkające na terenie naszej parafii serdecznie zapraszają wszystkich chętnych w sobotę 26 listopada po mszy świętej o godzinie 18:00 do dolnego kościoła na kawę, herbatę oraz film.
   
 8. W tym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu w Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933. Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – według różnych szacunków – od 3 do 10 milionów ofiar, w tym również Polaków. W kontekście trwającej agresji rosyjskiej na Ukrainę, Kościół w Polsce pragnie – na różne sposoby – solidaryzować się z narodem ukraińskim. Dlatego też w piątek 25 listopada w kościele świętej Barbary w Warszawie o godzinie 19:30 – przy współudziale Ambasady Ukrainy w Polsce oraz Wspólnoty Sant'Egidio, odbędzie się ekumeniczna modlitwa pamięci. Chcemy modlić się o sprawiedliwy pokój w Ukrainie oraz uczcić pamięć ofiar wojny.
   
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne są nowe numery tygodników katolickich: „Idziemy”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”.
   
 10. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16