DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

I NIEDZIELA ADWENTU

ROK A

27.11.2022


 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent - czas radosnego przygotowania na spotkanie z przychodzącym Panem. Choć nie jest to okres pokutny, to warto jednak powziąć stosowne postanowienia, wzmacniające naszą wolę, mając na względzie słowa Pana: „uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie przyszedł na was znienacka; jak potrzask” Łk 21, 34. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci na roraty, które będą odprawiane od poniedziałku do soboty, o godzinie 6:30. Zachęcamy do przynoszenia lampionów, które są pięknym symbolem naszej gotowości na spotkanie z przychodzącym Jezusem. Po mszy świętej w dolnym kościele na wszystkie dzieciaki będzie czekało pyszne śniadanko.
   
 2. Porządek mszy świętych w dni powszednie w Adwencie: 6:30, 8:00, 18:00. Przypominamy, że do końca roku nie będzie mszy świętej o godzinie 17:30.
   
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek spowiadamy na mszach świętych o godzinie 6:30 i 8:00. Po południu możliwość spowiedzi od godziny 17:30.
   
 4. Troską duszpasterską otaczamy osoby chore i starsze mieszkające na terenie naszej parafii. Ksiądz odwiedza te osoby w pierwszy piątek miesiąca. Wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z posługi kapłana w piątek, 2 grudnia prosimy o zgłoszenia, które przyjmujemy w zakrystii po mszach świętych lub w godzinach pracy kancelarii parafialnej.
   
 5. W przyszłą niedzielę, 4 grudnia o godzinie 16:30 w dolnym kościele odbędzie się spotkanie kół Żywego Różańca.
   
 6. W ramach konkursu na bożonarodzeniową kartkę pocztową zakwalifikowano do druku 27 prac. Gotowe pocztówki są do nabycia pod chórem. Z uwagi na koszty wydruku a szczególnie wzrost cen papieru i cel przedsięwzięcia ustaliliśmy, by cena nie była mniejsza niż 5 złotych. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na podstawie ilości rozprowadzonych kartek każdego autora. Zwyczaj wysyłania kartek zanika, ale rośnie radość z ich otrzymania. Zachęcamy do wykonania tego miłego gestu względem swoich krewnych lub przyjaciół. Ksiądz Proboszcz wszystkim autorom mówi islandzkie takk fyrir :)
   
 7. Tak jak w zeszłym roku, jedna z rodzin naszej parafii ufundowała pół tysiąca kalendarzy na rok 2023. Minimalna cena kalendarza to 15 złotych. Całość uzyskanych środków będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Całość uzyskanych środków będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Kochanym fundatorom ksiądz Proboszcz mówi jeszcze większe takk fyrir :)
   
 8. Od dzisiejszej niedzieli parafialny Caritas rozprowadza świece na rzecz dorocznej akcji „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Natomiast przy chrzcielnicy jest wystawiony kosz na produkty spożywcze i chemiczne, z których to będą przygotowywane świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej parafii. Bóg zapłać za każdy dar serca!
   
 9. Od dzisiaj można również nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny; Opłatki będą dostępne w każdą niedzielę Adwentu przy wyjściu z kościoła, natomiast w ciągu tygodnia w zakrystii oraz w kancelarii.
   
 10. 11 grudnia w dolnym kościele odbędzie się pierwsze spotkanie warsztatowe dla kobiet pt. „Tajemniczy Ogród”. Temat spotkania: „Spokojna jak magnolia”. Więcej informacji i zapisy na naszej stronie internetowej.
   
 11. Spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się dziś (niedziela 27 listopada) po mszy świętej o godzinie 18:00 w kościele.
   
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne są nowe numery tygodników katolickich: „Idziemy”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”.
   
 13. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16