DZIĘKUJEMY
ZA WASZĄ
SŁUŻBĘ
!

CZEŚĆ

I CHWAŁA

BOHATEROM!

    PO OKRESIE KWARANTANNY SPOWODOWANEJ WYKRYCIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U JEDNEGO Z KAPŁANÓW, INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 11 LISTOPADA 2020 PARAFIA WZNOWIŁA FUNKCJONOWANIE.    

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. TADEUSZA APOSTOŁA

NA SADYBIE

Jesteśmy z Wami!

Ми з Вами!

We are with you!

Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
Dofinansowanie termomodernizacji ze środków UE
św. Tadeusz Apostoł
tło znajdujące się pod grafiką św. Tadeusza Apostoła i logo

III NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK A

22.01.2023


 

 1. Informujemy, że w związku ze zmianami godzin mszy świętych, intencje, które były zamawiane na godzinę 6:30 będą odprawione o godzinie 7:00, a zamawiane w soboty na 7:30 będą odprawione o godzinie 8:00.
   
 2. Kolejne spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się dziś (niedziela 22 stycznia) po mszy świętej o godzinie 18:00.
   
 3. Przeżywana dzisiaj po raz czwarty, Niedzielę Słowa Bożego jest doskonałą okazją do uświadomienia sobie jak ważną i piękną jest posługa lektora. Wszystkich, którzy kiedykolwiek pełnili tę funkcję w naszym kościele, jak i tych, którzy chcieliby czytać Słowo Boże podczas mszy świętych (zarówno niedzielnych, a także tych w dni powszednie) zapraszamy do zapisania się na listę dostępną w zakrystii. Mamy nadzieję, że grono lektorów w naszej parafii będzie wzrastać.
   
 4. W poniedziałek 23 stycznia, mija 10. rocznica śmierci kardynała Józefa Glempa. Tego dnia w archikatedrze warszawskiej o godzinie 19:00 zostanie odprawiona uroczysta msza święta koncelebrowana w intencji zmarłego Prymasa Polski. Ksiądz kardynał Kazimierz Nycz serdecznie zaprasza nas wszystkich do wspólnej modlitwy.
   
 5. W czwartek, 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego zwane tradycyjnie w Polsce świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu poświęcamy świece - gromnice, które zapalamy w naszych domach podczas wspólnej modlitwy oraz w godzinie śmierci kogoś bliskiego. Msze święte w naszym kościele w tym dniu o godzinie: 7:00, 7:30, 9:00, 17:00 i 18:00. Poświęcenie gromnic na początku każdej mszy świętej. Świece będzie można nabyć przed każdą mszą świętą. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W naszych modlitwach w sposób szczególny będziemy pamiętać o siostrach ze Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame, które posługują w naszej parafii oraz o siostrach ze Zgromadzenia Sióstr Świętego Pawła zwanych paulistkami, które mają swój dom na terenie naszej parafii. Ofiary składane na tacę w tym dniu zostaną przeznaczone na utrzymanie zakonów klauzurowych.
   
 6. Nieodebrane podczas jasełek nagrody dla autorów wszystkich, wydrukowanych w ramach konkursu bożonarodzeniowych kartek pocztowych czekają w zakrystii. Równocześnie informujemy, że planowany jest nowy konkurs, który będzie dotyczył krzyży i przydrożnych kapliczek rozsianych na terenie naszej parafii.
   
 7. Trwa wizyta duszpasterska w parafii tradycyjnie zwana „kolędą”. Przekazujemy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyjęli nas w swoich domach w minionym tygodniu. Dziękujemy za życzliwość, gościnność i złożone ofiary, które pozwalają na opłacanie bieżących rachunków - zwłaszcza za ogrzewanie i prowadzenie dalszych prac przekształcania tzw. salki z fortepianem na parafialną kawiarenkę.
   
 8. W następną niedzielę (29 stycznia) nasz chór parafialny zaprasza na „mały koncert kolęd” po mszy świętej o godzinie 9:30.
   
 9. Trwa 10. edycja budżetu obywatelskiego, na który w dzielnicy Mokotów, została przeznaczona kwota prawie 9 000 000 zł (dziewięciu milionów). Do 25 stycznia można zgłaszać projekty dotyczące inwestycji w zieleń miejską i nowe miejsca rekreacji, udogodnień komunikacyjnych, wydarzeń kulturalnych oraz bezpłatnych zajęć edukacyjnych i sportowych dla dzieci, dorosłych i seniorów. Składanie tych projektów to wyraz troski o dobro wspólne i sposób na poprawienie komfortu życia w naszej najbliższej okolicy, dzielnicy, a nawet całym mieście. Projekty można złożyć na formularzu w wersji elektronicznej - poprzez stronę bo.um.warszawa.pl lub tradycyjnie, w postaci papierowej - w Urzędzie Dzielnicy Mokotów przy ulicy Rakowieckiej 25/27.
   
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne są nowe numery tygodników katolickich: „Idziemy”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”.
   
 11. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ogłoszenia

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Warszawa, ul. Goraszewska 16